بهترین زمان برای سفارش سررسید چه زمانی است؟

از آنجا که سررسید یک محصول شدیدا” مناسبتی است بدیهی است که همه مشتریان انتظار تحویل به موقع آن و توضیع آن در زمان مناسب را دارند.

ولی اغلب مشتریان در سفارش دادن سررسید به علل مختلف تعلل میکنند و به اصطلاح در دقیقه ۹۰ سفارش خود را می گذارند و یا بعد از سفارش گذاشتن در تکمیل اطلاعات و تاییدیه های لازم برای تولید سررسید به نحوی تعلل می کنند که نتیجه تاخیر در تولید و در نهایت تاخیر در تحویل سررسید را باعث می شود. باید توجه داشت که علت تحویل دیرهنگام سررسید علاوه بر بی تعهدی و سهل انگاری احتمالی تولیدکننده می تواند به علت تاخیر در سفارش و یا تاخیر در ارایه و تایید اطلاعات از سوی مشتری نیز باشد.

علاوه بر اینها سفارش دهندگانی که زودتر برای سفارش سررسید اقدام می کنند و کار را به دو سه ماه شلوغ تولیدکنندگان سررسید موکول نمی کنند انتخاب های بیشتری در پیش رو دارند ، قراردادهایی با قیمت های مناسبتر میبندند، در آرامش بیشتری هر آنچه را که نیاز دارند در سررسیدشان بدست می آورند و از همه مهمتر زودتر از بقیه سفارششان را تحویل می گیرند و لذا می توانند زودتر از بقیه به توزیع سررسیدها بپردازند و این تقدم اثربخشی تبلیغاتی محصول را دوچندان مینماید.

برای هر سازمانی بسته به تیراژ سفارش سررسیدش بهترین زمان برای سفارش متفاوت است برای سفارش های خیلی بزرگ که نیاز به تهیه مواد اولیه خاص، طراحی های خاص و طی پروسه های طولانی برای اخذ تاییدیه میباشد زمان مناسب برای سفارش سررسید مهر ماه هر سال میباشد. این تقدم شش ماهه امکان طی فرایند های لازم برای چنین تامین کنندگانی را فراهم میسازد.

برای سفارشات متوسط زمان مناسب برای سفارش گذاشتن اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه است در این زمان اکثر تولیدکنندگان تولیداتشان را در معرض دید گذاشته اند و مدیران چنین مجموعه هایی فرصت دیدن نمونه های مختلف و انتخاب کارهای مورد نظر خودشان را خواهند داشت و از طرفی تولید کننده  هم فرصت کافی برای تولید و تحویل کالای مورد نظر را در دست دارد. برای سفارشات کوچک زمان مناسب اوایل بهمن ماه است و چون در این زمان حداکثر انتخابهای ممکن را خواهند داشت.

سالنامه و سررسید تبلیغاتی رث گرافیک