سررسید به انگلیسی

سررسید به انگلیسی

فهرست مطالب

بدون شک، ایده‌گرفتن یکی از مهم‌ترین مراحل در فرآیند خلاقیت و نوآوری است. این فرآیند به شما کمک می‌کند از تجربیات، اطلاعات و الهام‌بخش‌های مختلف استفاده کنید تا به ایده‌های جدیدی برسید. یکی از روش‌های دریافت ایده برای ما ایرانیان مراجعه به سایت‌ها و کسب و کارهای خارجی مرتبط است.

این مورد برای کسب و کارهای تبلیغاتی نیز رایج بوده و همواره ما در منابع آنلاین و وبسایت‌های معتبر جهانی به دنبال دریافت ایده‌های جدید و بهبود کسب و کار خود هستیم.

اما در این مورد خاص یک مشکل اساسی وجود دارد و این مشکل پیدا کردن معادل صحیح و انگلیسی کلمه سررسید است.

معادل سررسید در زبان فارسی

دلیل اصلی این مشکل وجود معانی مختلف برای کلمه سررسید در زبان فارسی است، به عنوان مثال یکی از این معانی سالنامه چاپ شده و معنی دیگر فرا رسیدن موعد انجام یک کار خاص است.

به طور معمول هر شخصی برای پیدا کردن معادل هر کلمه‌ای در هر زبانی از گوگل ترنسلیت استفاده ‌می‌کند، ما نیز همین روند را در پیش می‌گیریم و نتیجه آن را در ادامه با شما در میان خواهیم گذاشت.

معادل سررسید به انگلیسی

به محض نوشتن کلمه سررسید در سرویس مترجم گوگل، عبارت ” due date” به عنوان معادل سررسید به انگلیسی نمایش داده می‌شود. این کلمه معادل معنی دیگر سررسید یعنی “موعد مقرر” برای انجام هر کاری است و در تجارت کاربرد بسیاری دارد.

مترجم گوگل واژه‌ای دیگری را نیز با عنوان معادل کلمه سررسید بیان کرده است.

واژه بعدی ” maturity” بوده که در صنایع مالی کاربرد داشته و به معنی موعد پرداخت است، به عنوان مثال در یک قرار داد طراحی لوگو، maturity به زمانی که موعد پرداخت نهایی حق‌الزحمه طراح می‌رسد اشاره می‌کند.

آخرین واژهای که مترجم گوگل پیشنهاد میدهد کلمه ” usance” است.

“Usance” یک اصطلاح مالی است که به معنای زمان مجاز برای پرداخت یک سند مالی یا پرداخت یک بدهی است. در عبارت‌های تجاری و مالی، usance به مدت زمانی اشاره دارد که یک فاکتور یا اسناد مالی پس از ارائه، مجاز به پرداخت می‌شود. این مدت زمانی است که به توافق طرفین در معامله وابسته است و ممکن است به عنوان مهلت پرداخت معین شود. این اصطلاح به طور عمومی در معاملات تجاری و اسناد مالی استفاده می‌شود.

معادل مشابه کلمه سالنامه در زبان انگلیسی

با توجه به توضیحات فوق متوجه می‌شویم که در رابطه با کلمه سررسید( سالنامه) معادل‌های فوق به معنی و مفهومی که ما نیاز داریم اشاره نمی‌کنند. به همین جهت در ادامه واژه سالنامه را در مترجم گوگل قرار می‌دهیم.

کلمات پینشهادی مترجم گوگل به ترتیب: yearbook و almanac بوده و از لحاظ معنایی تا حدودی به معنی مورد نظر ما نزدیک است و بعضاً می‌توانیم از این کلمات استفاده نماییم اما همچنان به جواب اصلی نرسیده‌ایم.

با توجه به اینکه سررسید( سالنامه) به مانند یک تقویم بوده که در یک دفتر قرار گرفته است به بررسی کلمه Calendar نیز میتوانیم بپردازیم.

کلمه “calendar” به معنای یک نمایش زمانی است که برای تقسیم و مرتب کردن رویدادها، روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها به کار می‌رود. این مفهوم معمولاً به یک سیستم زمانی ارجاع دارد که برای ترتیب دادن رویدادها و مدت زمان‌ها در یک دوره زمانی استفاده می‌شود. Calendar همچنین می‌تواند به دستگاه یا ابزاری که این نمایش زمانی را نشان می‌دهد، اشاره کند، مانند یک تقویم دیواری یا یک برنامه رایانه‌ای. با توجه به تعاریف بالا متوجه می‌شویم که کلمه Calendar معادل صحیحی برای سررسید( سالنامه) نیست.

معادل صحیح کلمه سررسید به انگلیسی

با این حال معادل صحیح کلمه سررسید به انگلیسی چیست؟

صحیح‌ترین معادل انگلیسی سررسید( سالنامه) چاپی در زبان انگلیسی کلمه Diary  است.

کلمه “diary” به معنای یک نوشته‌نامه یا یک دفترچه است که در آن افراد رویدادها، تجربیات، افکار یا احساسات شخصی خود را روزانه یا به صورت منظم ثبت می‌کنند. دفترچه یا نوشته‌نامه‌های شخصی معمولاً برای نوشتن و ثبت وقایع روزمره، اهداف، یادداشت‌ها، خاطرات و احساسات استفاده می‌شوند. این اسناد شخصی می‌توانند به عنوان یک ابزار برای به یاد آوردن و ثبت لحظات و رویدادهای مهم در زندگی فردی به کار بروند.

همانطور که بیان شد معادلصحیح کلمه سررسید به انگلیسی، “Diary”  بوده و در صورتی که برای کسب و کار مرتبط با سررسید خود نیاز به جست و جو در منابع خارجی دارید می‌توانید از این کلمه استفاده نمایید.

سخن پایانی

ما در رث گرافیک با ارائه هدایای تبلیغاتی از جمله: سررسید تبلیغاتی، تقویم رومیزی، دفترچه یادداشت، کارت تبریک، ست مدیریتی و … که با درج شعار و لوگو در بسته بندی شکیل به هدیه‌ای اختصاصی تبدیل می‌شوند، شما را در این مسیر همراهی خواهیم کرد.

جهت مشاوره و سفارش طراحی سررسید 1403 به منظور تبلیغات موثر برای شرکت و سازمان خود کافیست با رث گرافیک تماس حاصل فرمایید.

خرید غیرسازمانی (تکی)

کاتالوگ محصولات 1403

دانلود تقویم سال 1403

سفارش سررسید 1403

آخرین مقالات

تماس با رث گرافیک

رث گرافیک (تولید کننده سررسید، سالنامه و هدایای تبلیغاتی) جهت مشاوره، استعلام قیمت سررسید و سالنامه، سفارش هدایای تبلیغاتی و اطلاع از موجودی با ما تماس بگیرید.

  • تلفن ۰۲۱۸۸۵۴۴۰۵۰
  • تلگرام RathGraphicChannel
  • اینستاگرام RathGraphic
  • آدرس تهران، مفتح شمالی، کوچه دهم، پ 2