سررسید عمومی یا سفارشی سازی یا سررسید اختصاصی کدام مناسب تر است؟

سررسید اختصاصی

این سررسید به صورت کامل مطابق درخواست مشتری تولید می شود و مشتری در انتخاب اندازه ، نوع جلد، نوع صحافی، نوع کاغذ و نوع طراحی و… آزاد است.

این نوع سررسید معمولا به خواست مشتریانی انجام می شود که تیراژ کار آنها بالاتر از ۵۰۰۰ نسخه باشد

در این نوع سررسید به دلیل انجام تولید اختصاصی هزینه های ثابت تولید تماما” روی تعداد محدود تولیدی تقسیم می شود و لذا نوعا” این نوع سررسیدها گرانتر از انواع عمومی تمام می شود، به طور مثال هزینه  های طراحی و لیتوگرافی که در انواع عمومی ممکن است تقسیم  بر تیراژ دهها هزار جلد شود و هر چه تیراژ تولید کمتر باشد سهم این هزینه های ثابت در محاسبه قیمت کلی عمده تر خواهد بود. لذا تولید اختصاصی فقط برای تیراژهای زیاد توصیه می شود و برای تیراژهای محدود ( کمتر از ۵۰۰۰) جلد به جای تولید سررسید اختصاصی  سفارشی سازی سررسیدهای عمومی مقرون به صرفه می باشد.

از سویی به منظور تولید اختصاصی بهتر است فرایند انتخاب تولید کننده و عقد قرارداد حداکثر تا پایان مهر ماه انجام پذیرد تا زمان کافی جهت انجام مراحل پیش تولید و تولید باقی باشد. لازم به ذکر است که در بعضی از موارد تامین مواد اولیه و انجام مراحل طراحی و اخذ تاییدیه آن ممکن است ماهها به طول انجامد .

تفاوت سررسید اختصاصی با سررسید سفارشی سازی شده

تولید سررسید اختصاصی بسیار گرانتر و زمان برتر از سفارشی سازی سررسیدهای عمومی است

شما می توانید  بسته به تیراژ و نوع کار انتخابی تان با حک لگو روی جلد ، حک لگو روی پلاک، اضافه کردن لت ، چاپ روی آستربدرقه ، اضافه کردن روبان سفارشی و … روی یک سررسید عمومی به بسیاری از خواسته هایتان برسید.

خواسته های زیر را نمی توانید با انتخاب سررسیدهای عمومی و سفارشی سازی آنها به دست آورید.

  1. اندازه اختصاصی: انتخاب اندازه مخصوص و غیر رایج جهت صفحات سررسید.
  2. جلد اختصاصی: انتخاب فرمت خاص برای تولید جلد سررسید و یا متریال روکش خاص.
  3. طراحی داخلی اختصاصی: طراحی صفحات داخلی سررسید با سلیقه خاص شما و یا استفاده از المانهای خاص شما و یا استفاده از اشعار و سخنان قصار و …
  4. رنگ چاپ اختصاصی:  انتخاب رنگ چاپ اختصاصی جهت چاپ متن.
  5. کاغذ خاص : انتخاب کاغذ خاص و یا گرماژ خاص جهت متن سررسید یا انتخاب متریال خاص جهت آستربدرقه.
  6. سایر مواردی که در شکل و شمایل کلی سررسید تغییر ایجاد نماید.

سالنامه و سررسید تبلیغاتی رث گرافیک