آستر بدرقه سررسید چیست

آستر بدرقه سررسید چیست

آستر بدرقه سررسید چیست؟ آستر بدرقه، متریالی از جنس مقوا یا کاغذ است که صفحات داخلی یک سررسید را به جلد آن متصل می‌کند. احتمالا آستر بدرقه کتاب را بیشتر شنیده باشید چراکه آستر بدرقه ابتدا برای کتاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروزه تولیدکنندگان سررسید نیز برای چاپ سررسیدهایی کاربردی‌تر و زیباتر، از آستر بدرقه در اولین صفحه سررسید یا سالنامه استفاده می‌کنند. رایج‌ترین متریال‌هایی که برای چاپ آستر بدرقه از آن‌ها استفاده می‌شود عبارت است: کاغذ تحریر با گرماژ بالا، کاغذ گلاسه و کاغذ فانتزی.

انتخاب یک آستر بدرقه مناسب برای انواع سررسید باید با توجه به فاکتورهای زیر صورت بگیرد:

  • انواع قطع یا اندازه سررسید
  • نوع نمایش تاریخ در سررسید
  • روش صحافی سررسید

با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا می‌توان بهترین آستر بدرقه را برای هر نوع سررسیدی انتخاب کرد. به عنوان مثال اگر سررسید از نوع وزیری یا رقعی است و ابعاد بزرگ‌تری دارد، به دلیل وزن بیشتر بهتر است از کاغذهای مقاوم‌تری مانند کاغذ گلاسه و فانتزی برای آستر بدرقه آن استفاده کرد. همچنین برای سررسیدهای روز شمار که حجم بیشتری کاغذ دارند و این حجم بیشتر منجر به وزن سنگین‌تر آن‌ها شده است، استفاده از کاغذ تحریر برای آستر بدرقه ممکن است از مقاومت بالایی برخوردار نباشد.

برای سررسیدهایی که به صورت سیمی صحافی شده‌اند چون فشار و کشش بیشتری بر روی آستر بدرقه ایجاد می‌شود، بهترین گزینه استفاده از کاغذ فانتزی برای است. کاغذ فانتزی مقاومت بالاتری نسبت به دو متریال دیگر دارد در عین حال که قیمت آن نیز گران‌تر است. کاربرد آستر بدرقه سررسید چیست؟ اگر می‌خواهید اقدام به سفارش سررسید 1400 کنید، باید بدانید که آستر بدرقه چه نقشی در تولید سررسید و سالنامه دارد. کاربردهای آستر بدرقه:

  • آستر بدرقه چنانچه خود از متریال باکیفیتی تولید شده باشد، مقاومت سررسید را نیز افزایش می‌دهد.
  • آستر بدرقه مانع از جدا شدن صفحات داخلی سررسید از جلد آن می‌شود.
  • منجر به نمای زیباتری برای سررسید و سالنامه‌ها خواهد شد.
  • می‌توان از این برگه برای چاپ لوگو یا مشخصات دارنده سررسید به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کرد.

برای اطلاع از قیمت سررسید 1400 با انواع آستر بدرقه فانتزی، گلاسه یا تحریر از طریق شماره‌های موجود با رث گرافیک تماس بگیرید.

آستر بدرقه سررسید 1400

اگر قصد خرید سررسید برای سال جدید داشته باشید، ممکن است حین خرید یا سفارش سررسید 1400 به صورت اینترنتی، با اصطلاحاتی مواجه شوید که پیش از آن نشنیده‌ باشید و برایتان جدید باشد. یکی از این اصطلاحات که قصد داریم در این مقاله راجع‌به آن صحبت کنیم، آستر بدرقه و کاربرد آن است. عمدتا از این اصطلاح برای کتاب‌ها استفاده می‌شود و به همین دلیل ممکن است نام آستر کتاب را بیشتر شنیده باشید.

این آسترها در اغلب مواقع صفحاتی از جنس مقوا هستند که کتاب را به جلد آن متصل می‌کنند. تولیدکنندگان سررسید و سالنامه نیز برای تولید محصولات خود، از این ایده استفاده می‌کنند. مراحل چاپ صفحات سررسید و سالنامه جدا از تولید جلد آن صورت می‌گیرد. در نهایت برای اتصال این صفحات به جلدهای سخت، از آستر بدرقه استفاده می‌شود. بنابراین در پاسخ به سوال آستر بدرقه چیست باید اینگونه پاسخ داد که آستر بدرقه اولین برگه‌ای است که با باز کردن سررسید یا سالنامه آن را خواهید دید.

جنس آستر بدرقه سررسید

جنس آستر بدرقه سررسید چیست؟ عموما از سه نوع کاغذ تحریر، گلاسه و فانتزی برای چاپ صفحات داخلی سررسید استفاده می‌شود. از همین متریال‌ها می‌توان برای تولید آستر بدرقه سررسید نیز کمک گرفت. کاغذ تحریر نسبت به دو متریال دیگر هزینه‌ مقرون‌ به ‌صرفه‌تری دارد؛ از همین‌رو سررسیدهایی با آستر کاغذ تحریر ممکن است قیمت ارزان‌تری داشته باشند.

کدام یک از این متریال‌ها برای سررسیدها مناسب‌تر است؟ انتخاب آستر بدرقه سررسید معمولا با توجه به وزن سررسید و سالنامه صورت می‌گیرد. آستر بدرقه قرار است رابطی میان صفحات و جلد سررسید باشد و به نوعی اتصال دهنده صفحات داخلی سررسید به جلد خارجی آن است. بنابراین باید تحمل وزن سررسید را داشته باشید.

کاغذ گلاسه

برای تولید یک سررسید با آستر بدرقه گلاسه تولیدکنندگان معمولا از کاغذ گلاسه 100 تا 150 گرم استفاده می‌کنند. طرح‌  یا نوشته‌های مختلفی بر روی آستر بدرقه چاپ می‌شود که انتخاب طرح مربوطه بستگی به سلیقه مشتری دارد. می‌توان لوگوی یک سازمان را نیز با هدف تجاری بر روی این آستر بدرقه چاپ کرد.

یکی از متداول‌ترین شیوه‌های طرح یک چاپ بر روی آستر بدرقه، طرح تکرار شونده لولگوی سفارش دهنده سررسید 1400 است. اگر سفارش سررسید با هدف تبلیغاتی نباشد، تولیدکننده آستر بدرقه را با طرح دلخواه یا بدون طرح و ساده چاپ می‌کند.

کاغذ تحریر

مناسب‌ترین آستر بدرقه سررسید چیست؟ یکی دیگر از متریال‌های رایج که برای چاپ آستر بدرقه سررسید و سالنامه 1400 از آن استفاده می‌شود، کاغذ تحریر با گرماژ بالا است. ضخیم‌ترین نوع کاغذ تحریر سررسید که برای آستر بدرقه مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاغذ تحریر 100 یا 120 گرم است.

کاغذ تحریر در دو رنگ سفید و نخودی (کرم رنگ) موجود است که معمولا برای زیبایی بیشتر سررسید، از کاغذ تحریر نخودی رنگ برای این آستر بدرقه استفاده می‌شود. همچنین برخی از تولیدکنندگان سررسید 1400، برای زیبایی بیشتر محصولات خود، کاغذهای رنگی را امباس می‌کنند تا با ایجاد طرح‌هایی بر روی بافت کاغذ، نمای زیباتری برای آستر بدرقه سررسید ایجاد شود.

کاغذ فانتزی

دیگر متریال استفاده شده برای چاپ آستر بدرقه سررسید چیست؟ به عنوان یکی دیگر از کاغذهایی که برای چاپ آستر بدرقه سررسید 1400 می‌توان از آن استفاده کرد، می‌توان به کاغذ فانتزی اشاره کرد. کاغذ فانتزی طرح و بافت زیبایی دارد و نمای منحصربه‌فردی به سررسید و سالنامه‌ها می‌بخشد.

موضوع مورد توجه راجع‌به کاغذهای فانتزی، قیمت بالای آن‌ها است. این کاغذ از کشورهای اروپایی وارد می‌شود و بیشتر در تولید سررسید لاکچری و سررسید اختصاصی از آن استفاده می‌شود. اگر قصد سفارش سررسید تبلیغاتی به صورت عمده دارید، بهتر است از متریال‌های دیگر برای چاپ آستر بدرقه استفاده کنید.

آستر مناسب برای سررسید روز شمار

مناسب‌ترین نوع آستر بدرقه سررسید چیست؟ همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم، انتخاب آستر بدرقه سررسید مناسب معمولا با توجه به وزن و حجم سررسید صورت می‌گیرد. برای سررسیدهای روز شمار که حجم کاغذ به کار گرفته شده برای چاپ آن‌ها بیشتر است، معمولا از آسترهایی با جنس کاغذ گلاسه استفاده می‌شود. کاغذ گلاسه در برابر تحمل وزن سنگین‌تر، از خود مقاومت بیشتری نشان می‌دهد.

آستر مناسب برای سررسیدهای هفته شمار و ماه شمار

برای چاپ سررسیدهای ماه شمار و هفته شمار به ترتیب از حجم کاغذ کمتری نسبت به سررسیدهای روز شمار استفاده می‌شود. برای این سررسیدها که وزن کمتری دارند، می‌توان از کاغذ تحریر نیز به عنوان آستر بدرقه استفاده کرد. به‌طور کلی انواع قطع سررسید نیز می‌تواند در انتخاب متریال مناسب برای تولید آستر بدرقه تاثیرگذار باشد.

سررسیدهایی که در ابعاد بزرگ‌تری تولید می‌شوند مانند سررسیدهای رحلی یا وزیری وزن سنگین‌تری دارند و از همین‌رو بهتر است از آستر گلاسه برای آن‌ها استفاده کرد. برای سررسیدهایی که در قطع‌های کوچک‌تر مانند جیبی، پالتویی و اروپایی تولید می‌شوند چون وزن زیادی ندارند می‌توان از آستر بدرقه تحریر نیز استفاده کرد.

انتخاب آستر بدرقه مناسب با توجه به نحوه صحافی سررسید

تا اینجای مطلب دریافتید که برای انتخاب متریال مناسب آستر بدرقه باید به نکاتی چون:

  • قطع سررسید
  • فرمت نمایش تاریخ در سررسید
  • حجم و وزن سررسید

توجه داشته باشید. از دیگر نکات مهمی که در انتخاب یکی از کاغذهای فانتزی، گلاسه و تحریر برای آستر بدرقه باید به آن توجه داشته باشید، شیوه صحافی سررسید است. سررسیدها به شیوه‌های مختلفی صحافی می‌شوند که به عنوان رایج‌ترین آ‌ن‌ها می‌توان به دو روش ته دوخت و فنری یا سیمی اشاره کرد.

برای سررسیدهایی که به صورت ته دوخت صحافی شده‌اند محدودیتی در انتخاب متریال کاغذ آستر بدرقه وجود ندارد؛ چراکه فشار زیادی بر روی صفحات سررسید یا برگه آستر بدرقه وارد نمی‌شود. اما برای سررسیدهایی که به صورت فنری یا سیمی صحافی شده‌اند، بهترین متریال برای آستر بدرقه سررسید چیست؟ با توجه به اینکه در سررسیدهای سیمی فشار و کشش بیشتری بر روی صفحات داخلی و برگه آستر بدرقه وارد می‌شود، بهترین متریال برای آستر بدرقه آن‌ها کاغذ فانتزی است. این کاغذ نسبت به کاغذ گلاسه و تحریر مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد.

کاربردهای آستر بدرقه سررسید

تمامی سررسید و سالنامه‌هایی که هر ساله خریداری می‌کنید با آستر بدرقه تولید می‌شوند. آیا پیش آمده است که از خود سوال کنید کاربرد این آستر بدرقه چیست و چه نقشی در تولید سررسید و سالنامه ایفا می‌کند؟ اگر قصد خرید سررسید و سالنامه 1400 دارید اما نمی‌دانید کاربرد آستر بدرقه سررسید چیست، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آستر بدرقه، کیفیت و دوام سررسید را افزایش می‌دهد

یکی از دلایل استفاده از آستر بدرقه برای تولید و چاپ سررسید، افزایش دوام و طول عمر سررسید 1400 است. زمانی که یک سررسید را در دست می‌گیرید تمام وزن صفحات آن به جلد سررسید منتقل می‌شود. آستر بدرقه اگر از متریال باکیفیتی ساخته شده باشد، می‌تواند از جدا شدن صفحات سررسید از جلد جلوگیری کند.

افزون جلوه‌ای زیباتر به سررسید

اگر همچنان فکر می‌کنید که کاربرد آستر بدرقه سررسید چیست، به سررسید و سالنامه‌هایی که تاکنون خریداری کرده‌اید نگاهی بیاندازید، پس از باز کردن سررسید اولین چیزی که توجهتان را جلب می‌کند چیست؟ از دیگر کاربردهای سررسید می‌توان به زیباتر کردن سررسیدها به واسطه آن‌ها اشاره کرد.

برخی از تولیدکنندگان به آستر بدرقه سررسید، اصطلاحاتی چون آبروی‌کار نیز نسبت می‌دهند! چراکه آستر بدرقه بعد از جلد سررسید، اولین چیزی است که توجه مشتری را جلب می‌کند. بنابراین باید از متریال باکیفیت و رنگ‌های جذاب برای تولید آستر بدرقه سررسید استفاده کرد.

آستر بدرقه برای چاپ سررسید تبلیغاتی 1400

یکی دیگر از کاربردهای اصلی آستر بدرقه سررسید، استفاده از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی است. شاید در سررسیدهای معمولی که استفاده شخصی دارند، تولیدکننده از آستر بدرقه استفاده نکرده باشد اما برای سررسید تبلیغاتی قطعا یکی از مهم‌ترین بخش‌های سررسید، آستر بدرقه آن است.

لوگو یا نشان تجاری سازمان و شرکت تبلیغ کننده، بر روی آستر بدرقه چاپ می‌شود. از این طریق اولین چیزی که افراد پس از باز کردن سررسید و سالنامه 1400 با آن مواجه می‌شوند، لوگوی سازمان مربوطه است. استفاده از سررسید، سالنامه یا تقویم رومیزی یک ایده تبلیغاتی کاربردی و اقتصادی است. برای تبدیل شدن یک سررسید معمولی به یک سررسید تبلیغاتی، لوگو، نام و نشانی دارنده سررسید بر روی جلد، صفحات داخلی و بر روی برگه آستر بدرقه چاپ می‌شود.

قیمت انواع آستر بدرقه سررسید 1400

آستر بدرقه یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت نهایی سررسید است. قیمت این آسترها نیز به متریال به کار گرفته شده برای ساخت آن‌ها بستگی دارد. به عنوان مثال کاغذ فانتزی گران‌تر از کاغذ گلاسه و گلاسه گران‌تر از کاغذ تحریر است و این بر قیمت سررسید نیز تاثیر می‌گذارد.

همچنین چاپ لوگو یا متن تبلیغاتی بر روی آستر بدرقه سررسید نیز می‌تواند قیمت نهایی را تغییر دهد. برای اطلاع از قیمت انواع سررسید 1400، سررسیدهای تبلیغاتی و اختصاصی، از طریق شماره‌های موجود در  سایت با کارشناس فروش گروه تولیدی رث گرافیک تماس حاصل فرمایید.

وزن مناسب کاغذ آستر بدرقه سررسید چقدر است؟

اگر کاغذهای سررسید، کاغذ 70 یا 80 گرم باشد، از کاغذ 110 تا 120 گرم برای آستر بدرقه سررسید استفاده می‌شود.

با چه روش‌هایی می‌توان لوگو را بر روی آستر بدرقه چاپ کرد؟

برای آستر بدرقه از جنس کاغذ فانتزی بهترین شیوه طلاکوب و نقره‎‌کوب است. برای کاغذهای گلاسه و تحریر از شیوه چاپ سیلک استفاده می‌شود.

کیفیت آستر بدرقه سررسید به چه عاملی بستگی دارد؟

تکنیک و چسبی که برای چسباندن آستر بدرقه به سررسید مورد استفاده قرار می‌گیرد در کیفیت آن تاثیر بسزایی دارد.

5 2 votes
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید