راهنمای خرید سررسید فانتزی

راهنمای خرید سررسید فانتزی

اگر سازمان یا شرکتی هستید که خدمات فانتزی ارائه می‌دهید، می‌توانید از سررسیدهای فانتزی به عنوان یک ایده تبلیغاتی استفاده کنید. سررسیدهای فانتزی یکی از انواع سررسیدهایی هستند که توسط تولیدکنندگان سررسید چاپ و تولید می‌شوند. سررسید فانتزی معمولا به صورت اختصاصی تولید می‌شود چراکه کمتر شرکت یا سازمانی برای هدیه تبلیغاتی از سررسیدهایی با طرح‌های فانتزی استفاده می‌کنند. با این حال اگر می‌خواهید به صورت تکی یک سررسید فانتزی سفارش دهید، راهنمای خرید سررسید فانتزی کمک می‌کند که مناسب‌ترین نوع سررسید از نظر جنس جلد، قطع یا صحافی را انتخاب کنید.

سررسیدهای موجود در بازار به اندازه‌ای متنوع هستند که اگر از کیفیت، کارایی و قیمت هر یک اطلاعی نداشته باشید، احتمالا انتخاب سررسید برایتان سخت می‌شود. تصور کنید چند دانش آموز در خانه دارید و می‌خواهید برای کمک به برنامه ریزی آن‌ها، سررسیدهایی برایشان سفارش دهید. چه نوع سررسیدی برای افرادی با سن کمتر مناسب است؟ قطعا یک سررسید با جلد چرم که بیشتر به درد مدیران و کارمندان می‌خورد جذابیت خاصی برای یک محصل ندارد! اگر می‌خواهید فرزندان خود را به استفاده از سررسید تشویق کنید باید با راهنمای خرید سررسید فانتزی، مناسب‌ترین نوع سررسید با طرح‌های جذاب و شاد را برای آن‌ها سفارش دهید.

اولین راهنمای خرید سررسید فانتزی 1400، توجه به جنس جلد سررسید است. اگر سری به محصولات موجود در فروشگاه رث گرافیک بیندازید متوجه خواهید شد که برای چاپ سررسیدها و ساخت جلد آن‌ها از متریال‌های مختلفی استفاده شده است. مناسب‌ترین جنس جلد سررسید فانتزی، جلد جیر است. دومین راهنمای خرید سررسید فانتزی 1400، توجه به انواع قطع سررسید فانتزی است.

از آنجایی که می‌توانید سررسید فانتزی را به صورت سفارشی به رث گرافیک سفارش دهید، می‌توانید درخواست کنید تا سررسیدتان در قطع دلخواهتان چاپ شود. با این حال یکی از قطع‌های مناسب برای سررسیدهای فانتزی، قطع رقعی است.

طراحی آستر و بدرقه برای سررسید هم به فانتزی‌تر شدن این سررسیدها کمک می‌کند و هم کارایی و کیفیت سررسید را افزایش می‌دهد. به عنوان آخرین راهنمای انتخاب سررسید فانتزی، به نوع صحافی سررسید توجه داشته باشید. اغلب سررسیدهای فانتزی به روش فنر دوبل یا قفل کلاسوری صحافی می‌شوند.

راهنمای خرید سررسید فانتزی 1400

یکی از انواع سررسیدهای پرفروش در بازار، سررسیدهای فانتزی هستند. سررسیدهایی با طرح‌های فانتزی و رنگ‌بندی شاد و متنوع. احتمالا با شنیدن نام سررسید فانتزی تصور کنید تنها دانش آموزان خریدار این دسته از سررسیدها هستند؛ درحالی‌که تقاضای بالا برای سررسید فانتزی در بازار نشان می‌دهد که اغلب افراد طرفدار این طرح‌های فانتزی و جذاب هستند.

یک راهنمای سفارش اینترنتی سررسید فانتزی این است که بدانید این دسته از سررسیدها بیشتر به صورت تک فروشی عرضه می‌شوند و خیلی کم پیش می‌آید که از سوی شرکت یا دفاتر به صورت عمده تولید و به بازار عرضه شوند. اگر در خانه دانش آموز دارید و می‌خواهید از همان سنین پایین برنامه ریزی را به آن‌ها آموزش دهید، خرید سررسید و سالنامه فانتزی یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید انجام دهید. سررسیدهای رسمی و اداری با جلدهای چرمی جذابیت چندانی برای یک دانش آموز ندارد و احتمالا علاقه‌ای به استفاده از آن نشان نخواهند داد. بهترین راه حل خرید یک سررسید فانتزی با طرح و رنگ شاد است.

طراحی سررسید فانتزی 1400

در راهنمای خرید سررسید فانتزی، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب طرح و رنگ سررسید متناسب با سن فردی است که می‌خواهید سررسید را به او هدیه دهید. برخی از سررسیدهای فانتزی طرح‌های بسیار کودکانه دارند که برای سنین بالا چندان مناسب نخواهند بود. بهترین راه حل سفارش اختصاصی سررسید است.

همان‌طور که کمی پیش گفتیم سررسیدهای فانتزی به صورت اختصاصی از سوی تولیدکنندگان سررسید 1400 چاپ می‌شوند. طراحی سررسید فانتزی باید به گونه‌ای باشد که اغلب سلیقه‌ها را پوشش دهد. برای تولید سررسیدهای فانتزی طرح‌های فانتزی را بر روی جلد و ورق‌های سررسید چاپ می‌کنند. اگر به دنبال راهنمای خرید سررسید فانتزی هستید، در ادامه نکاتی برای طراحی جلد و ورق‌های سررسید را خواهیم گفت.

طراحی جلد سررسید فانتزی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در چاپ سررسید از اهمیت بالایی برخوردار است، جنس جلد سررسید است. انواع جنس جلد سررسید متفاوت هستند و می‌توان از آن‌ها برای سررسیدهای رسمی، تبلیغاتی یا فانتزی استفاده کرد. متریال‌های متنوعی برای ساخت جلد سررسید مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرم مصنوعی، چرم طبیعی، گالینگور، سلفون و جیر. در این میان چرم طبیعی به دلیل قیمت بالایی که دارد معمولا برای سررسیدهای اختصاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به یک ست هدیه مدیریتی فکر می‌کنید می‌توانید از چرم طبیعی استفاده کنید اما این متریال گزینه مناسبی برای سررسید فانتزی نیست.

اغلب سررسیدهای فانتزی موجود در بازار دارای جلد جیر هستند. جلد جیر به دلیل ظاهر زیبا و فانتزی که دارد، برای این دسته از سررسید و سالنامه‌ها گزینه مناسبی به شمار می‌رود. یکی از ویژگی‌های مثبتی که باعث شده است جیر بیشتر برای سررسیدهای فانتزی مورد استفاده قرار بگیرد، قابلیت رنگ کردن آن است. اگر نگاهی به سررسیدهای فانتزی بیندازید متوجه تنوع رنگ‌ آن‌ها خواهید شد.

جیر کیفیت بالایی دارد

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تولیدکنندگان سررسید از جیر برای جلد سررسیدهای فانتزی استفاده کنند، کیفیت مناسب آن است. مهم‌ترین راهنمای خرید سررسید فانتزی توجه به کیفیت و دوام جلد سررسید است؛ چراکه سررسیدتان باید تا آخرین روز از سال شما را همراهی کند. جیر کیفیت بالایی داشته و در اثر استفاده مکرر از سررسید، دچار آسیب نمی‌شود. یکی از فاکتورهای سنجش کیفیت جیر، میزان تراکم بالای پرزهای آن است.

امکان درج لوگو بر روی جلد جیر

یکی دیگر از دلایلی که تولیدکنندگان جیر را برای جلدهای سررسید فانتزی انتخاب می‌کنند، قابلیت درج لوگو و نشان تجاری بر روی این جلد است. اگر می‌خواهید سررسید فانتزی را به عنوان یک هدیه تبلیغاتی استفاده کنید، می‌توانید از تولید کننده بخواهید که لوگوی شما را بر روی جلد حک کند. روش‌های مختلفی برای درج لوگو بر روی متریال‌های مختلف وجود دارد اما بهترین روش برای حک کردن لوگو بر روی جلد جیر، استفاده از لیزر است. به عنوان راهنمای خرید سررسید فانتزی با جلد جیر بد نیست این نکته را بدانید که درج لوگو به صورت پلاک فلزی بر روی جیر توصیه نمی‌شود. چراکه به دلیل پرزهای جیر امکان جدا شدن این پلاک‌ها وجود دارد.

انواع قطع سررسید فانتزی

یک راهنمای خرید سررسید فانتزی، توجه به قطع سررسید قبل از سفارش است. سررسید و سالنامه‌ها با قطع‌های مختلفی چاپ و به بازار عرضه می‌شوند. انتخاب مناسب‌ترین قطع سررسید به هدف شما از استفاده این سررسید بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر اهل برنامه ریزی و یادداشت امور روزانه در سررسید هستید، باید یک سررسید بزرگ مانند سررسیدهای رقعی یا رحلی خریداری کنید. اما اگر به یک سررسید همراه نیاز دارید، می‌توانید از انواع سررسیدهای اروپایی یا جیبی استفاده کنید. بنابراین نمی‌توان قطع مشخصی را برای سررسیدهای فانتزی در نظر گرفت چراکه اندازه سررسید باید متناسب با هدف مصرف کننده آن باشد. اما به طور معمول سررسیدهای فانتزی با قطع رقعی جزو پرفروش‌ترین سررسیدهای موجود در بازار به شمار می‌روند.

قطع رقعی، بهترین گزینه برای سررسید فانتزی

سعی کنید سررسیدتان را متناسب با هدفی که دارید انتخاب کنید. در این صورت است که می‌توانید استفاده بهینه‌ای از سررسید خود داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید سررسید، سالنامه و تقویم‌های موجود در بازار در قطع یا اندازه‌های مختلفی چاپ می‌شوند. سررسید فانتزی معمولا به صورت شخصی و اختصاصی تولید می‌شود؛ بنابراین شما هنگام سفارش چاپ سررسید اختصاصی ارزان خود می‌توانید از تولید کننده بخواهید تا سررسیدتان را در اندازه مورد نظرتان چاپ کند.

اما اگر به دنبال راهنمای خرید سررسید فانتزی و انتخاب اندازه مناسب هستید، ما سررسیدهای رقعی را پیشنهاد می‌کنیم. سررسیدهای رقعی یکی از رایج‌ترین سررسیدهای موجود در بازار هستند که ابعادی حدود 14/5*21 دارند. اگر به سررسیدی با اندازه مناسب و فضای کافی برای یادداشت نیاز دارید، این قطع بهترین گزینه است. تیم تولید و چاپ سررسید رث گرافیک با در نظر گرفتن سلیقه و درخواست مشتریان خود سررسیدهای رقعی را با جلد و رنگ متنوع تولید و چاپ می‌کند.

طراحی آستر و بدرقه فانتزی برای سررسید

در طراحی یک سررسید فانتزی، چاپ طرح‌های فانتزی بر روی کاغذهای سررسید یکی دیگر از قدم‌هایی است که باید طی شود. اگر از سررسید استفاده می‌کنید احتمالا برگه‌هایی را که در ابتدا و انتهای سررسید قرار گرفته‌اند را دیده‌اید. آستر و بدرقه سررسید به کاغذهایی گفته می‌شود که میان جلد سررسید و صفحات آن قرار می‌گیرند. سررسیدها با آستر و بدرقه فانتزی هم جلوه زیباتری دارند و هم دارای کارایی بیشتری هستند.

اگر می‌خواهید یک سررسید فانتزی سفارش دهید می‌توانید از تولیدکننده درخواست کنید تا طرح دلخواهتان را علاوه بر جلد سررسید، بر روی کاغذهای آن نیز چاپ کنند. معمولا از 3 نوع کاغذ برای چاپ سررسید استفاده می‌شود که هر یک دارای کیفیت‌های مختلفی هستند:

  • کاغذ گلاسه
  • کاغذ تحریر
  • کاغذ فانتزی

مسلما مناسب‌ترین نوع کاغذ برای سررسیدهای فانتزی، کاغذ فانتزی است. همچنین برای چاپ آستر و بدرقه سررسیدهای فانتزی نیز می‌توان از این کاغذها استفاده کرد.

صحافی سررسیدهای فانتزی

آخرین راهنمای خرید سررسید فانتزی، توجه به نوع و کیفیت صحافی آن است. معمولا از روش‌های مختلفی برای صحافی سررسیدها استفاده می‌شود. انواع صحافی سررسیدهای موجود در بازار عبارتنداز:

  • صحافی ته دوخت
  • صحافی فنر دوبل
  • صحافی قفل کلاسوری
  • صحافی چسب گرم
  • صحافی منگنه

یکی از رایج‌ترین روش‌های صحافی سررسید، روش دوخت و چسب یا ته دوخت است. سررسیدهای فانتزی نیز بسته به انتخاب و سلیقه مشتری ممکن است به این صورت صحافی شوند. اما برای اینکه این دسته از سررسیدها ظاهری فانتزی‌تر داشته باشند، معمولا از صحافی فنر دوبل یا قفل کلاسوری استفاده می‌شود. صحافی فنر دوبل یا قفل کلاسوری از مقاومت کمتری نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است؛ اما ظاهری جذاب و فانتزی‌تر به سررسید و سالنامه می‌بخشد.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید