هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی چیست؟

دریافت هدیه به هر طریقی برای افراد خوشایند است. از این جهت یکی از راه‌های بازاریابی‌ای که قادر به تبلیغ محصولات یا خدمات شرکت است و موجب افزایش درآمد شرکت مورد نظر نیز می‌شود، استفاده از هدایای تبلیغاتی است. این هدایای تبلیغاتی می‌تواند هر نوع محصولی باشد از خودکارهای تبلیغاتی گرفته، تا تقویم‌های رومیزی و سررسیدها. بهتر است سفارش هدایای تبلیغاتی با توجه به زمینه کاری و بودجه مد نظر انجام شود.

هدایای تبلیغاتی هر نوع محصولی است که بر روی آن لوگوی شرکت و یا شعار مخصوص آن شرکت حک شده و به مشتریان و کارمندان شرکت داده می‌شود. دادن این هدایا به افراد نوعی مارکتینگ آفلاین محسوب می‌شود و سال‌های بسیاری است که شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با استفاده از چنین محصولاتی به تبلیغ برند خود می‌پردازند.

این هدایای تبلیغاتی می‌تواند در موقعیت‌های خاص به افراد مختلف داده شود. به طور مثال شرکت‌هایی که به کارمندان تازه وارد خود هدایایی را اهدا می‌کنند، در بیشتر مواقع از چنین محصولاتی استفاده می‌کنند یا شرکت‌هایی که در مناسبت‌های مختلف مانند عید نوروز، شب یلدا و … هدیه‌ای به کارمندان و مشتریان ویژه خود می‌دهند، از محصولات تبلیغاتی که بر روی آن‌ها لوگوی شرکت حک شده باشد، برای هدیه دادن استفاده می‌کنند.

از هدایای تبلیغاتی در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها نیز برای بازاریابی استفاده می‌شود. به طور مثال در نمایشگاه کتاب، انتشارات در کنار کتاب‌های فروخته شده تقویمی از سال جاری و یا بوک‌مارکی به عنوان هدیه به مشتریان می‌دهد. بر روی این تقویم‌ها و یا بوک‌مارک‌ها و یا هر وسیله دیگری که به عنوان هدیه تبلیغاتی داده می‌شود، لوگوی انتشارات مورد نظر حک شده تا هر زمان که مشتری از آن وسیله استفاده می‌کند، به یاد آن انتشارات باشد. به بیان دیگر به کمک این هدایای تبلیغاتی نام انتشارات مذکور همیشه جلوی چشم مشتری خواهد بود.

هدایای تبلیغاتی چه مزایایی دارند؟

هدایای تبلیغاتی که به عنوان یک راهکار بازاریابی استفاده می‌شوند، موجب تحت تاثیر قرار دادن مشتریان و کارکنان شده و بازخوردهای مثبتی را روانه شرکت می‌کنند. در ادامه به چندین مورد از مزایای این هدایای تبلیغاتی اشاره کرده‌ایم.

تنوع بسیار هدایای تبلیغاتی

طیف گسترده‌ای از محصولات وجود دارد که می‌تواند به عنوان هدیه تبلیغاتی (ست هدیه نفیس) مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو شرکت‌ها با توجه به بودجه خود می‌توانند یکی از این هدایا را تهیه کرده و از آن‌ها برای بازاریابی استفاده کنند. گفتنی است این هدایا می‌تواند ارزان و یا گران باشند که قیمت آن کاملا به بودجه در نظر گرفته شده برای سفارش هدایای تبلیغاتی یک شرکت برمی‌گردد.

پرداخت هزینه کمتر نسبت به دیگر روش‌های تبلیغات

تبلیغاتی که در دنیای واقعی و یا مجازی انجام می‌شود، هزینه‌های بسیاری را می‌طلبند. به خصوص تبلیغات در دنیای واقعی هزینه‌های سرسام‌آوری داشته و هر شرکتی از پس چنین هزینه‌هایی برنخواهد آمد. هدایای تبلیغاتی در مقایسه با دیگر روش‌های تبلیغات و بازاریابی، هزینه کمتری را برای شرکت به وجود می‌آورند و با توجه به هزینه کمی که دارند، درصد دیده شدن بالایی دارند.

ارزش بالای هدایای تبلیغاتی از نگاه مردم

به طور کل هدیه دادن از ارزش بالایی برخوردار است. از این رو زمانی که از چنین محصولاتی به عنوان هدیه به مشتریان استفاده می‌شود، آن‌ها ارزش کار را درک کرده و نسبت به برند مد نظر حس بهتری پیدا می‌کنند. پاسخ‌های احساسی که از سمت مشتریان در زمان دریافت این هدیه‌ها داده می‌شود، ارزش بسیار بیشتری نسبت به هزینه پرداخت شده دارد.

وفاداری پیدا کردن مردم نسبت به برند

معمولا مردم در بین شرکت‌هایی که یک محصول را تولید می‌کنند، از محصولات شرکتی که هدایای مختلف تبلیغاتی را به خریداران می‌دهند، بیشتر استقبال کرده و از این محصولات خریداری می‌کنند. با استفاده از هدایای تبلیغاتی وفاداری مشتریان تضمین می‌شود.

رضایت بیشتر مشتریان

در کنار کیفیت خوب کالا، استفاده از محصولات متنوع به عنوان هدایای تبلیغاتی نیز می‌تواند رضایت مشتریان را بیشتر کند. این هدایا می‌تواند از بین محصولات خود شرکت انتخاب شده و به مشتریان داده شود. در این صورت رضایت خریدار از خرید خود بیشتر بوده و بعدها باز هم از برند مذکور خرید خواهد کرد.

بیشتر شناخته شدن برند

همان‌طور که از نام هدایای تبلیغاتی پیداست، این هدایا جنبه بازاریابی داشته و به بیشتر شناخته شدن برند تبلیغ شونده کمک بسیاری می‌کند. برندی که از هدایای تبلیغاتی برای تبلیغات محصولات خود استفاده می‌کند، در ذهن مخاطبان جای می‌گیرد و علاقمندان بیشتری به دست می‌آورد. با علاقمندی بیشتر افراد نسبت به برند، این افراد خود تبدیل به بازاریابانی می‌شوند که با تعریف از برند مذکور اطرافیانشان را ترغیب به خرید از آن برند می‌کنند. از این رو این هدایا می‌تواند به صورت غیرمستقیم به بیشتر شناخته شدن برند شما کمک کند.

سررسید و تقویم رومیزی، از بهترین هدایای تبلیغاتی

بهتر است هدایای تبلیغاتی مناسب با زمینه کاری شرکت بوده و بتواند نیازی از دریافت‌کننده را برطرف کند. به طور مثال بوک‌مارکی که انتشاراتی‌ها به فروشنده‌های خود می‌دهند، هم متناسب با حرفه‌شان یعنی کتاب است و هم نیاز خواننده را در حین خواندن کتاب برای یادآوری این که تا کجا کتاب را خوانده‌اند، برطرف می‌کند.

از هدایای تبلیغاتی که فارغ از زمینه کاری، اکثر شرکت‌ها می‌توانند از آن برای بازاریابی استفاده کنند، سررسیدها یا انواع تقویم‌های رومیزی اداری هستند.

سررسید تبلیغاتی، سررسیدهایی هستند که به صورت اختصاصی برای یک سازمان چاپ می‌شوند. بر روی این سررسیدها لوگوی شرکت حک می‌شود. همچنین این سررسیدهای دارای طراحی خاصی مطابق با نظر شرکت هستند. سررسیدهای اختصاصی کیفیت و طراحی منحصر به فردی نسبت به سررسیدهای عمومی داشته تا به عنوان یک هدیه تبلیغاتی بتواند تاثیر خوبی بر روی مشتریان ویژه و کارمندان بگذارد. چنین هدیه‌ای نام شرکت را به صورت همیشگی در جلوی چشمان افراد قرار می‌دهد و از این طریق نیز به ثبت شدن نام شرکت در ذهن فرد کمک می‌کند. از آن جایی که بسیاری از افراد از سررسیدها برای ثبت کارهای روزانه خود استفاده می‌کنند، هدیه سررسیدی در قطع کوچک می‌تواند هدیه‌ای خوشایند برای آن‌ها باشد.

تقویم‌های رومیزی نیز می‌تواند یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی برای شرکت‌ها به شمار برود. به طور مثال بسیاری از شرکت‌ها تقویم‌های رومیزی اختصاصی خود را سفارش می‌دهند که بر روی این تقویم‌ها لوگو و اسم شرکت حک شده و در پایان هر فصل و یا هر ماه برگه‌هایی وجود دارد که بر روی این برگه‌ها عکس‌هایی از محصولات شرکت چاپ می‌شود تا به کمک این عکس‌ها و تقویم رومیزی تبلیغاتی برای محصولات شرکت به وجود بیاید. به بیان دیگر این تقویم‌های رومیزی می‌تواند به کاتالوگی از محصولات شرکت تبدیل شود. زمانی که این محصول را به عنوان هدیه به همکاران خود می‌دهید و آن‌ها از این تقویم بر روی میز های کار خود استفاده می‌کنند، نگاه مراجعه‌کنندگان آن‌ها را نیز به اسم و لوگو برند خود جذب کرده‌اید.

سخن پایانی

هدایای تبلیغاتی محصولاتی هستند که به صورت رایگان و به عنوان هدیه (ست هدیه باران) در اختیار مشتریان و کارمندان قرار می‌گیرد. این محصولات می‌تواند هر چیزی که بتوان بر روی آن اسم و لوگو شرکت را حک کرد باشند. استفاده از هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین راه‌های بازاریابی بوده و سال‌های بسیاری است که برندهای مختلف به کمک این هدایا به بیشتر شناخته شدن برند و محصولات تولیدی آن کمک می‌کنند. از بین هدایای تبلیغاتی مختلفی که وجود دارد، سررسیدها و تقویم‌های رومیزی اختصاصی یکی از بهترین هدایا به شمار می‌رود. اگر به دنبال سفارش سررسید و یا تقویم رومیزی برای هدیه دادن به مشتریان و کارمندان خود هستید، رث گرافیک یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین سررسیدهای موجود در بازار را با قیمتی مناسب و معقول در اختیار شما قرار می‌دهد.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید