چاپ تقویم رومیزی ارزان

چاپ تقویم رومیزی ارزان

ترفندهای چاپ تقویم رومیزی ارزان را می‌دانید؟ تقویم‌های رومیزی یک ابزار بسیار کاربردی هستند که از گذشته تاکنون به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ارزان و مقرون به صرفه از آن‌ها استفاده می‌شود. اگر قصد سفارش یک هدیه با اهداف تبلیغاتی دارید، باید فاکتورهایی چون کاربردی بودن این هدیه، زمان مورد نیاز برای تهیه آن به تعدای که لازم دارید و همچنین قیمت آن را بسنجید. قیمت مناسب و اقتصادی بودن مهم‌ترین بخش انتخاب یک هدیه ی تبلیغاتی است. یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی، تقویم‌های رومیزی پایه‌دار هستند.

اگر می‌خواهید تقویم رومیزی به صورت عمده سفارش دهید اما نمی‌دانید چگونه هزینه آن را کاهش دهید، در این مقاله به ترفندهایی اشاره کرده‌ایم که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید یک تقویم ارزان و کاربردی سفارش دهید. به طور کلی تقویم‌های رومیزی که با هدف تبلیغاتی طراحی می‌شوند، در دو فرمت عمومی و اختصاصی به چاپ می‌رسند. تقویم‌های رومیزی با فرمت عمومی قیمت کمتری نسبت به تقویم‌های اختصاصی دارند. برای چاپ تقویم رومیزی ارزان در فرمت عمومی و اختصاصی باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • از میان انواع روش‌های چاپ افست، چاپ سیلک، چاپ لیزر و … کدام یک ارزان‌تر است؟
  • لوگو یا اطلاعات یک سازمان و شرکت را چگونه بر روی تقویم چاپ کنیم که قیمت کمتری داشته باشد؟
  • چه ابعادی برای تقویم رومیزی انتخاب کنیم که مقرون به صرفه‌تر باشد؟
  • پایه‌های سخت ارزان‌تر هستند یا پایه‌های غیر سخت؟

در طول مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده‌ایم. اگر به دنبال چاپ تقویم رومیزی ارزان هستید، در این مقاله از رث گرافیک با راهنمای انتخاب تقویم رومیزی به شما کمک خواهیم کرد تا هزینه کمتری بابت سفارش و خرید تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی بپردازید.

تولید و چاپ تقویم رومیزی ارزان 1400

تقویم‌های رومیزی همان‌طور که از اسمشان پیداست، تقویم‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را بر روی میز قرار داده و به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. تقویم‌های رومیزی بر روی میز اغلب کارکنان یک شرکت یا سازمان به چشم می‌خورند. همچنین شما می‌توانید از این تقویم‌ها برای میزهای مطالعه و میز کار خود در منزل نیز استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک سررسید یا تقویم رومیزی باید داشته باشد، پایه‌هایی مقاوم و محکم است.

تقویم‌های رومیزی با پایه‌هایی از جنس ام دی اف، پلکسی، مقوایی و چوبی چاپ می‌شوند. برای چاپ تقویم رومیزی ارزان مهم‌ترین اصلی که باید در نظر گرفته شود، محکم بودن پایه‌ها و قرارگیری مناسب آن‌ها بر روی میز است. یکی از کاربردهای تقویم رومیزي، استفاده از آن‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی است.

استفاده از تقویم رومیزی ارزان به عنوان هدیه تبلیغاتی

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم شما می‌توانید از تقویم‌های رومیزی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ایده‌آل استفاده کنید. مهم‌ترین فاکتوری که در انتخاب یک هدیه تبلیغاتی باید در نظر بگیرید، قیمت مناسب آن است. هدیه تبلیغاتی چون به صورت عمده و با تعداد بالا خریداری می‌شود باید مقرون به صرفه باشد. از همین‌رو چاپ تقویم رومیزی ارزان بهترین گزینه پیش‌رو به عنوان یک هدیه تبلیغاتی اقتصادی به شمار می‌رود.

می‌خواهید تقویم رومیزی سفارش دهید اما نمی‌دانید برای جنس صفحات، پایه و … چه انتخاب‌هایی داشته باشید که منجر به کاهش قیمت تقویم شود؟ در ادامه با ما همراه باشید. در این مقاله می‌خواهیم به شما کمک کنیم با کم‌ترین قیمت، یک تقویم کاربردی و باکیفیت سفارش دهید. سفارش و چاپ تقویم رومیزی ارزان از هر جهت برای شما مقرون به صرفه خواهد بود.

چگونه هزینه‌های مربوط به چاپ تقویم رومیزی را کاهش دهیم؟

اگر با هدف هدایای تبلیغاتی می‌خواهید از تقویم‌های رومیزی استفاده کنید، به احتمال زیاد چاپ تقویم رومیزی ارزان برایتان در اولویت است. گروه تولیدی رث گرافیک قصد دارد در این مقاله اطلاعاتی را پیرامون کاهش هزینه‌های مربوط به سفارش و چاپ تقویم‌های رومیزی ارائه دهد. نکته‌ مهمی که هنگام چاپ تقویم رومیزی ارزان باید به آن توجه داشته باشید این است که در حالت کلی تقویم‌های رومیزی در دو فرمت عمومی و اختصاصی چاپ می‌شوند.

طبیعتا فرمت عمومی هزینه‌های کمتری به دنبال دارد و اگر قصد تدارک یک هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت را دارید می‌توانید از این تقویم‌ها استفاده کنید. اما علاوه بر این مورد، موارد متعدد دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند در قیمت تمام شده تقویم رومیزی اثرگذار باشند. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید یک تقویم رومیزی ارزان قیمت سفارش دهید.

چاپ تقویم رومیزی ارزان با فرمت عمومی

یکی از ترفندهای چاپ تقویم رومیزی ارزان چاپ این تقویم‌ها با فرمت عمومی است. بزرگ‌ترین مزیت این تقویم‌ها، هزینه پایین آن‌ها است. به همین خاطر از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های زیادی به عنوان هدیه تبلیغاتی چاپ می‌شوند. اما یکی از ایرادهایی که می‌توان به این نوع تقویم‌های رومیزی گرفت، عدم امکان تغییرات زیاد در آن است.

در چاپ تقویم رومیزی ارزان شما تنها می‌توانید قسمت‌های محدودی از تقویم را به دلخواه خود تغییر دهید. اگر یک تقویم اختصاصی و سفارشی سازی می‌خواهید، باید تقویم‌های رومیزی را در فرمت‌های اختصاصی سفارش دهید که این اقدام هزینه را تا حدودی افزایش می‌دهد.

نوعی ارزان از انواع چاپ را انتخاب کنید

پس از آنکه فرمت چاپ عمومی را انتخاب کردید، باید از میان انواع روش‌های چاپ، چاپی را انتخاب کنید که قیمت مناسب‌تری داشته باشد. به عنوان یکی از فاکتورهایی که در قیمت نهایی تقویم‌های رومیزی بسیار تاثیرگذار است، می‌توان به همین نوع چاپ آن‌ها اشاره کرد. تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی از سوی تولیدکنندگان تقویم و سررسید با روش‌های مختلفی چاپ می‌شوند که به عنوان برخی از رایج‌ترین این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لیزر
  • چاپ طلاکوب
  • چاپ نقره کوب
  • چاپ سیلک

اما ارزان‌ترین روش از میان این چند روش فوق کدام است؟ اگر به دنبال چاپ تقویم رومیزی ارزان است، بهترین گزینه‌ای که برای کاهش قیمت می‌توانید انتخاب کنید چاپ سیلک است. این روش چاپ جزو یکی از ارزان‌ترین روش‌های چاپ به شمار می‌رود که معمولا برای چاپ تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی با فرمت عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چاپ لوگو بر روی بدنه تقویم به جای صفحات آن

یکی دیگر از ترفندها برای چاپ تقویم رومیزی ارزان تبلیغاتی، چاپ لوگو و نشان تجاری بر روی بدنه تقویم به جای تک تک صفحات است. در تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی می‌توانید اطلاعاتی نظیر شماره تماس، لوگو، آدرس و … را بر روی تک تک صفحات و یا تنها بر روی بدنه تقویم چاپ کنید.

مسلم است که چاپ این اطلاعات بر روی تک تک صفحات هزینه بیشتری می‌طلبد. بنابراین اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به چاپ تقویم رومیزی را کاهش دهید، از تولید کننده بخواهید به جای تک تک صفحات تقویم، اطلاعاتتان را تنها بر روی بدنه آن چاپ کند.

استفاده از کاغذ کمتر برای چاپ تقویم رومیزی ارزان

یکی دیگر از ترفندهای کاهش قیمت تقویم‌های رومیزی تبلیغاتی، انتخاب ابعاد مناسب است. اگر تقویمی با ابعاد بزرگ‌تر سفارش دهید، به دلیل مصرف حجم بیشتری از کاغذ قیمت تقویم نیز به مراتب افزایش می‌یابد. اگر قصد چاپ تقویم رومیزی ارزان دارید، بهترین توصیه انتخاب تقویمی با ابعاد کوچک‌تر است.

به این موضوع دقت داشته باشید که با سفارش سازی سررسید یا تقویم‌ها به ابعاد کوچک‌تر قرار نیست بازدهی یا کارایی تقویم تبلیغاتی شما نیز کاهش یابد. بلکه استفاده از تقویم‌هایی رومیزی با اندازه کوچک‌تر به این دلیل که فضای کمتری را اشغال می‌کنند بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند.

انتخاب متریال مناسب و ارزان برای پایه‌های تقویم رومیزی

همان‌طور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم، یک فاکتور مهمی که هر تقویم رومیزی باید داشته باشد، پایه‌هایی محکم و مقاوم است. پایه‌های تقویم‌های رومیزی به دو دسته پایه سخت و پایه غیر سخت تقسیم بندی می‌شوند. برای چاپ انواع تقویم رومیزی اداری ارزان باید پایه‌های غیر سخت را انتخاب کنید.

البته باید به این نکته دقت داشته باشید که تقویم‌هایی با پایه‌های غیر سخت کیفیت و دوام کمتری نیز دارند. با این وجود اگر همچنان سفارش یک تقویم ارزان برایتان در اولویت است، می‌توانید از تولید کننده بخواهید که از باکیفیت‌ترین پایه‌های غیر سخت موجود برای چاپ تقویم رومیزی استفاده کند.

چاپ تقویم ارزان تبلیغاتی با فرمت اختصاصی

یکی دیگر از روش‌های چاپ تقویم رومیزی تبلیغاتی، چاپ با فرمت اختصاصی است. هرچند تقویم‌هایی که با فرمت اختصاصی چاپ می‌شوند از تقویم‌های عمومی رومیزی پرهزینه‌تر هستند، اما اگر در نهایت تصمیم گرفتید تا تقویم‌هایتان را با فرمت اختصاصی سفارش دهید می‌توانید هزینه‌های ناشی از چاپ این دسته از تقویم‌ها را نیز با در نظر گرفتن آیتم‌هایی به حداقل کاهش دهید.

در تقویم‌های رومیزی اختصاصی برخلاف عمومی می‌توانید سلایق و تمامی جزئیات مورد نظر خود را در طراحی و چاپ این تقویم‌ها لحاظ کنید. اما چگونه یک تقویم رومیزی اختصاصی ارزان سفارش دهیم؟

انتخاب جنس صفحات داخلی تقویم

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت تقویم‌های رومیزی اختصاصی، جنس صفحات داخلی آن است. معمولا تولیدکنندگان برای صفحات این تقویم‌ها از کاغذهای گلاسه استفاده می‌کنند. کاغذهای گلاسه‌ای که برای چاپ تقویم‌های رومیزی مورد استفاده قرار می‌گیرند در دو نوع 100 گرم و 200 گرم موجود هستند.

اگر به دنبال چاپ تقویم رومیزی ارزان با فرمت اختصاصی هستید، از کاغذ گلاسه 100 گرم استفاده کنید. کاغذ گلاسه 100 گرم کیفیت کمتری نسبت به کاغذ 200 گرم دارد اما انتخاب آن هزینه‌های مربوط به چاپ تقویم را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

نوع چاپ تقویم رومیزی اختصاصی

همانند تقویم‌های رومیزی عمومی که روش‌های مختلف چاپ دارند، برای چاپ تقویم‌های اختصاصی نیز از روش‌های متعددی برای چاپ استفاده می‌شود. چاپ سیلک، افست، لیزر، داغکوب و … رایج‌ترین روش چاپ تقویم‌های رومیزی محسوب می‌شوند. از آنجایی که هر کدام از این روش‌های چاپ، فرایند مخصوص به خود را طی می‌کند هزینه مربوط به آن نیز متفاوت است. اما اگر به دنبال چاپ تقویم رومیزی ارزان تبلیغاتی هستید، می‌توانید برای فرمت اختصاصی چاپ افست را انتخاب کنید. چاپ افست را می‌توان از انواع روش‌های چاپ ارزان اما باکیفیت مناسب دانست.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید