چاپ سررسید اختصاصی ارزان

چاپ سررسید اختصاصی ارزان

شرکت‌‌هایی که در زمینه چاپ سررسید و سالنامه فعالیت می‌‌کنند، نوعی از سررسیدها را به صورت سررسید اختصاصی برای شرکت‌‌ها و سازمان‌‌ها طراحی و چاپ می‌‌کنند. به طور مثال سررسیدهایی که بانک‌‌های مختلف به کارمندان خود می‌‌دهند و آن سررسیدها با لوگو و اسم بانک مذکور چاپ شده‌‌اند، در دسته همین سررسیدهای اختصاصی قرار می‌‌گیرد. در زمینه چاپ سررسید اختصاصی ارزان رث گرافیک می‌‌تواند بهترین و با کیفیت‌‌ترین سررسید را در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

سررسید مانند کتاب و یا دفتری است که در آن وقایع سال نوشته می‌‌شود. به بیان دیگر هر صفحه از سررسیدها مختص یک روز از سال است و در آن تاریخ روز به شمسی، میلادی و قمری و همچنین مناسبت مرتبط به آن روز نوشته شده است. در صفحه‌‌های آخر سررسیدها یا سالنامه‌‌ها به طور معمول پیوست‌‌هایی وجود دارد که در آن می‌‌توان اطلاعاتی چون شماره تلفن‌‌های ضروری، آدرس مکان‌‌های مهم و … را یافت. از مهم‌‌ترین کاربردهای یک سررسید استفاده به عنوان دفترچه یادداشت است.

به طور مثال برای ثبت قرار ملاقات‌‌ها، کارهای روزانه و یا خاطرات روزانه، استفاده کردن از سررسیدها به دلیل وجود تاریخ برای هر صفحه بسیار مناسب است. همچنین برخی از سررسیدها دارای برگه‌‌هایی مخصوص نوشتن شماره تلفن نیز هستند از این رو می‌‌توان از سررسید به عنوان دفتر تلفن نیز استفاده کرد.

سررسیدهای چاپ شده توسط رث گرافیک سررسیدهای معمولی، سررسیدهای سفارشی‌‌سازی شده و سررسیدهای اختصاصی هستند. در این مطلب به معرفی سررسیدهای اختصاصی چاپ شده توسط رث گرافیک و ویژگی‌‌های آن پرداخته‌‌ایم، از این رو اگر به دنبال چاپ سررسید اختصاصی ارزان برای سازمان و یا شرکت خود هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

سررسید اختصاصی چیست؟

چاپ سررسید اختصاصی

سررسیدهای اختصاصی از نظر بیس مطلب با سررسیدهای عمومی تفاوتی ندارند. یعنی در این سررسیدها تقویم، اطلاعات عمومی و … قرار دارد. ولی بسیاری از دیگر ویژگی این سررسیدها می‌‌تواند به صورت اختصاصی از طرف مشتری اعلام شود تا در هنگام چاپ سررسید به صورتی که سلیقه مشتری است چاپ شود. از این ویژگی‌‌ها می‌‌توان نوع جلد، نوع صحافی، اندازه، نوع کاغذ، نوع طراحی و … را نام برد. به طور مثال یک باشگاه فوتبال برای چاپ سررسید اختصاصی خود می‌‌تواند عکس از بازیکنان خود را در صفحات مختلف چاپ کند و برای هر تاریخ خاطره و اتفاقات مهم مرتبط به باشگاه را در کنار مناسبت‌‌های مذهبی و ملی کشور بیاورد. و یا در سررسیدی که به صورت اختصاصی برای یک بانک چاپ می‌‌شود، انتهای سررسید می‌‌تواند شامل برگه‌‌هایی باشد که در آن آدرس شعبات آن بانک و همچنین شماره‌‌های تماس هر شعبه وجود داشته باشد.

چنین ویژگی‌‌هایی نیازمند طراحی خاصی است از این رو شکل، ظاهر و طراحی این سررسیدهای اختصاصی شده با دیگر سررسیدهای عمومی یکسان نخواهد بود. از برخی از این سررسیدهای اختصاصی که در چند سال اخیر به چاپ رسیده‌‌اند و به دلیل فروش بالا اسم‌‌های خاصی نیز در بازار چاپ سررسیدها پیدا کرده‌‌اند می‌‌توان به سررسیدهای دستیار، سررسیدهای آموزشی، سررسیدهای تعیین وقت بیمار، سررسیدهای مدیران، سررسیدهای مهندسی و سررسیدهای ورزشی اشاره کرد.

با تغییر چه ویژگی‌‌هایی یک سررسید به سررسید اختصاصی تبدیل می‌‌شود؟

در رابطه با اختصاصی‌‌سازی سررسیدها لازم به ذکر است که تغییرات جزیی مانند حک لوگو بر روی جلد، اضافه کردن صفحه به صفحات سررسید، چاپ روی آستر برقه و … جز اختصاصی‌‌سازی سررسید و یا سالنامه محسوب نمی‌‌شود، بلکه این نوع از سررسیدها همان سفارشی‌سازی سررسیدهای عمومی هستند. از نظر قیمتی سررسیدهای عمومی از همه کمتر، سررسیدهای سفارشی‌‌سازی شده بعد از سررسیدهای عمومی و سررسیدهای اختصاصی گران‌‌تر از دو نوع دیگر هستند.

با این که هزینه سررسیدهای اختصاصی گران‌‌تر از باقی سررسیدهاست، رث گرافیک به چاپ سررسید اختصاصی ارزان پرداخته و معقول‌‌ترین و مناسب‌‌ترین قیمت را نسبت به رقبا در زمینه چاپ سررسیدهای اختصاصی به مشتریان خود اعلام می‌‌کند. در ادامه ویژگی‌‌هایی که در رابطه با سررسید می‌‌توانید تغییر دهید تا سررسید مذکور به یک سررسید اختصاصی تبدیل شود را معرفی کرده‌‌ایم.

طراحی اختصاصی صفحات: مهم‌‌ترین ویژگی‌‌ای که یک سررسید را به سررسید اختصاصی تبدیل می‌‌کند، طراحی اختصاصی صفحات است. دلیل عمده گران‌‌تر بودن این سررسیدها نسبت به انواع دیگر نیز به همین مورد برمی‌‌گردد زیرا طراحی صفحات زمان‌‌گیر بوده و نیازمند تجربه است. در این صفحات هر آن چه سلیقه مشتری باشد قرار می‌‌گیرد که می‌‌توان به اضافه کردن سخن بزرگان، احادیث، شعر و … به هر صفحه از سالنامه اشاره کرد.

ابعاد اختصاصی: قطع‌‌هایی چون رقعی، وزیری و خشتی قطع‌‌های معمول هستند. در صورتی که سفارش‌‌دهنده به دنبال سفارش قطع خاصی باشد، می‌‌تواند در این زمینه با مشاوران رث گرافیک مشورت داشته باشد تا از بهترین و مناسب‌‌ترین قطع نسبت به کاربرد مد نظر برای چاپ سررسید اختصاصی ارزان سفارش‌‌دهنده استفاده شود.

کاغذ اختصاصی: کاغذهای سررسیدهای اختصاصی می‌‌تواند دارای گرماژ خاصی باشد و یا از نوع کاغذی خاص برای چاپ سررسید استفاده شود.

جلد اختصاصی: رث گرافیک از هر نوع جلدی می‌‌تواند برای چاپ سررسید اختصاصی ارزان شما استفاده کند.

رنگ اختصاصی: چه رنگ جلد و چه رنگ صفحات داخلی می‌‌تواند با نظر سفارش‌‌دهنده تغییر کند. همچنین رنگ نوشته‌‌ها نیز قابل تغییر است.

برخی موارد نیز مانند اضافه کردن جای خودکار، برش متفاوت برای کاغذها و … نیز می‌‌تواند در زمره مواردی قرار بگیرد که تغییر آن‌‌ها سررسید را به سررسیدی اختصاصی تبدیل می‌‌کند.

چرا چاپ سررسید اختصاصی پیشنهاد می‌‌شود؟

یکی از مهم‌‌ترین کاربردی که سررسیدها دارند، در تبلیغات است. بسیاری از شرکت‌‌ها به دنبال تبلیغات برای برند خود هستند تا از طریق این تبلیغات به مشتریان خود بیفزایند. به طور مثال شرکت‌‌ها می‌‌توانند از سررسیدها به عنوان یک کاتالوگ برای محصولات خود استفاده کنند. به این صورت که در پایان هر ماه و یا هر فصل چندین صفحه جداگانه قرار دهد و در این صفحات به چاپ عکس محصولات و ارائه ویژگی‌‌های آن‌‌ها بپردازد تا تبلیغات خود را انجام داده باشد.

سررسیدهای اختصاصی نه فقط برای تبلیغات بلکه به عنوان هدیه نیز استفاده می‌‌شود. شرکت‌‌های بسیاری به دنبال هدایایی هستند که به کارمندان و مشتریان ویژه خود بدهند. یکی از بهترین و شکیل‌‌ترین هدایایی که شرکت‌‌ها می‌‌توانند به کارمندان و مشتریان خود بدهند، سررسید سال آینده است.

سررسید اختصاصی

گفتنی است سررسیدهایی که به عنوان تبلیغ و یا هدیه داده می‌‌شود نباید با سررسیدهای عمومی یکی باشد بلکه باید رد کوچکی از آن شرکت بر روی سررسید دیده شود. به طور مثال این سررسیدها باید لوگو و اسم شرکت مذکور را بر روی جلد و یا صفحات داشته باشند تا نشان‌‌دهنده تبلیغاتی بودن آن سررسید باشد. گفتنی است این روزها به دلیل قیمت‌‌های بالای هدایای تبلیغاتی، استفاده از سررسیدها برای چنین منظوری بسیار رواج یافته است و بسیاری از شرکت‌‌ها به دنبال جایی برای چاپ سررسید اختصاصی ارزان هستند تا در کنار هزینه کمتر، هدیه مناسبی را در اختیار کارمندان و مشتریان خود قرار دهند.

چاپ سررسیدهای اختصاصی چه مقدار هزینه در بر دارد؟

هزینه چاپ سررسید اختصاصی به ویژگی‌‌های تغییر داده شده در سررسید برمی‌‌گردد. از این رو نمی‌‌توان قیمتی را به طور کل برای همه سررسیدهای اختصاصی اعلام کرد، بلکه باید با در نظر گرفتن ویژگی‌‌های اضافه شده به سررسید قیمت محاسبه و به مشتری اعلام شود. رث گرافیک در رابطه با هر کدام از ویژگی‌‌هایی که پیش‌‌تر اعلام شد، مناسب‌‌ترین قیمت را در نظر می‌‌گیرد تا در زمینه چاپ سررسید اختصاصی ارزان، مناسب‌‌ترین قیمت را اعلام کند.

سفارش سررسید اختصاصی

برای سفارش سررسید اختصاصی چه زمانی مناسب است؟

از آن جایی که سررسیدهای اختصاصی زمان بیشتری را برای تهیه و تولید لازم دارند، بهتر است در نیمه دوم سال سفارش خود را در رابطه با چاپ سررسید اختصاصی ثبت کنید. همچنین بهتر است سفارش خود را تا قبل از مشخص شدن تقویم رسمی کشور بدهید تا تولیدکننده بتواند زمان کافی را برای تامین مواد اولیه، طراحی جلد و صفحات و … داشته باشد. به طور کل هر چه زودتر سفارش خود را ثبت کنید، کار با کیفیت‌‌تر و با دقت‌‌تری دریافت خواهید کرد.

سخن پایانی

استفاده از سررسیدهای اختصاصی به عنوان هدیه به کارکنان، خانواده‌‌های کارکنان و مشتریان ویژه نوعی از مارکتینگ در هر صنعتی است. رث گرافیک با سال‌‌ها تجربه در زمینه چاپ سررسیدهای عمومی و اختصاصی، یکی از باکیفیت‌‌ترین سررسیدها را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می‌‌دهد. در صورتی که برای سرمت خود به دنبال چاپ سررسید اختصاصی ارزان قیمت هستید، می‌‌توانید از نظر کیفیت و قیمت معقول به رث گرافیک اعتماد کنید.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید