معرفی بهترین تقویم های رو میزی

سررسید، سالنامه یا تقویم‌های رومیزی جزو ابزارهای کاربردی به شمار می‌روند که از گذشته تاکنون در فرهنگ‌های مختلف از آن‌ها استفاده‌های زیادی می‌شود. تقویم‌ رومیزی وسیله‌ای است که با کمک آن می‌توانید از رویدادها و وقایع مهم، روزهای مهم تاریخ و تعطیلات رسمی با خبر شوید. اما این تقویم‌ها یک کاربرد مهم دیگر دارند و آن کمک به برنامه ریزی روزانه و هماهنگ کردن قرارهای کاری است.

علاوه بر آن تقویم‌های رومیزی یک هدیه تبلیغاتی بسیار ارزشمند هستند. بسته به میزانی که می‌خواهید هزینه کنید، می‌توانید یک تقویم رومیزی خاص برای هدیه دادن به مدیران یا یک تقویم رومیزی ارزان برای کارمندان خود سفارش دهید. برای معرفی بهترین تقویم‌ های رو میزی باید ابتدا با انواع تقویم رومیزی آشنا شوید.

تقویم‌های رومیزی با توجه به استفاده‌ای که از آن‌ها می‌شود به 3 دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

 • تقویم رومیزی اداری
 • تقویم رومیزی پایه دار
 • تقویم رومیزی زیر دستی

هر یک از بهترین تقویم های رو میزی فوق می‌توانند از جنس‌های مختلفی باشند. به عنوان معرفی بهترین تقویم های رو میزی باید بدانید که این بهترین تقویم‌ها از جنس‌هایی چون چوبی، پلکسی، فلزی و مقوایی ساخته می‌شوند. انتخاب بهترین نوع تقویم رومیزی از میان آن‌ها بستگی به هدف استفاده شما از این تقویم دارد. از همین‌رو انواع تقویم‌ های رو میزی با توجه به کاربردی که دارند نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 1. تقویم‌ رومیزی اداری
 2. تقویم رومیزی مدیریتی
 3. تقویم رومیزی فانتزی
 4. تقویم رومیزی دستیار منشی
 5. تقویم رومیزی دستیار مدیران (معروف به تقویم زیر دستی دستیار مدیران)

چنانچه می‌خواهید یک تقویم رومیزی داشته باشید که امکان یادداشت گذاری نیز داشته باشد بهتر است از تقویم رومیزی یادداشت دار استفاده کنید. استفاده از انواع این تقویم‌های رومیزی به عنوان هدیه تبلیغاتی مزایای زیادی دارد که در طول متن به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

انواع تقویم رومیزی از نظر کاربرد

با نزدیک شدن به پایان هر سال تقاضا برای خرید انواع تقویم و سررسید بیشتر می‌شود. این روزها به هر اداره یا شرکتی که مراجعه کنید یک تقویم رومیزی یا سالنامه خواهید دید و این نشان از کاربرد بالای این ابزارها دارد. اما چرا انواع تقویم رومیزی تا این اندازه پرکاربرد است؟ همان‌طور که می‌دانید تقویم‌ها انواع مختلفی دارند که عبارتنداز:

 • تقویم دیواری
 • تقویم دفتری یا جیبی
 • تقویم رومیزی

در میان سه نوع تقویم بالا نوع رومیزی آن معمولا پرفروش‌تر است. تقویم‌های رومیزی در هر مکان و زمانی قابلیت ملاحضه دارند. می‌توانید این تقویم‌ها را بر روی میز کار یا مطالعه خود قرار دهید و در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه با معرفی بهترین تقویم های رو میزی با رث گرافیک همراه باشید.

تقویم رو میزی اداری

به عنوان یکی از بهترین انواع تقویم‌های رومیزی می‌توان به تقویم‌های اداری اشاره کرد. این تقویم‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست در اداره‌جات و مکان‌هایی که روزانه ارباب رجوعانی دارد بر روی میز کارکنان قرار می‌گیرند. چنانچه بخواهید از تقویم رومیزی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کنید، تقویم‌های اداری بهترین ایده هستند.

تبلیغ شما که بر روی یک تقویم رومیزی درج شده و بر روی میز یک کارمند قرار گرفته است، روزانه بارها و بارها توسط افراد مختلف دیده می‌شود. استفاده از تقویم‌های رو میزی را می‌توان فرصتی ایده‌آل برای یک تبلیغات هدفمند، پربازده و بسیار ارزان‌ قیمت‌تر از دیگر روش‌های تبلیغاتی دانست.

تقویم رومیزی مدیریتی

به عنوان معرفی بهترین تقویم‌ های رو میزی می‌توان از تقویم‌های مدیریتی نیز یاد کرد. تقویم‌های رومیزی که با هدف قرار گرفتن بر روی میز مدیران و کارمندان بالا رتبه ساخته می‌شوند، شیک‌تر و کمی گران قیمت‌تر از تقویم‌های رومیزی ساده هستند. معمولا شرکت‌ها، کارخانجات یا گروه‌های تولیدی مختلف برای هدیه دادن به همکاران یا مشتریان خود از این تقویم‌های مدیریتی استفاده می‌کنند.

پایه تقویم‌های رومیزی مدیریتی از متریال‌های مرغوبی چون پایه سخت، پایه گالینگور، پایه چرم و پایه پلکسی ساخته می‌شوند. بهترین سایز برای این دسته از تقویم های رو میزی سایز 23 در 16 سانتی‌متر است.

تقویم رومیزی دستیار منشی

از دیگر بهترین تقویم های رو میزی می‌توان به تقویم‌هایی اشاره کرد که بهترین دستیار برای منشی‌ها هستند. منشی مطب‌های پزشک، دفاتر حقوقی، شرکت‌های مختلف و هر مکانی که برای حضور به آنجا نیاز به تعیین وقت قبلی باشد برای مدیریت بهتر امور به یک تقویم رومیزی مقاوم و کاربردی نیاز خواهند داشت.

استفاده از سررسید و سالنامه برای این دسته از افراد معمولا مشکل خواهد بود چراکه برای پیدا کردن یک روز معین در دفتر خود باید صفحات آن را ورق بزنند. اما تقویم‌های رومیزی دائما در معرض دید خواهند بود و به راحتی می‌توان روزهای مشخصی در تقویم را چک کرد یا علامت زد. اندازه و جنس پایه و صفحات این تقویم‌ها بسته به نیاز و درخواست مشتری قابل سفارش خواهد بود.

تقویم رومیزی فانتزی

به عنوان یکی دیگر از بهترین تقویم های رو میزی باید با تقویم‌های فانتزی رومیزی نیز آشنا باشید. البته باید توجه داشت که این دسته از تقویم‌ها معمولا مشتریان خاص خود را دارند و چندان عموم پسند نیستند به همین جهت معمولا به صورت سفارشی تولید می‌شوند. برای فانتزی‌تر جلوه کردن این نوع تقویم رومیزی، برگه‌ها و شکل پایه آن را با اشکال و قالب‌های خاصی برش می‌دهند. اگر یک موسسه کمک آموزشی برای دانش آموزان دارید، می‌توانید از این تقویم‌های رومیزی فانتزی به عنوان هدیه تبلیغاتی آموزشگاه خود استفاده کنید.

تقویم رومیزی دستیار مدیران

اگر به دنبال یک تقویم رومیزی شیک هستید، خرید این تقویم‌ها را که به تقویم‌های زیر دستی دستیار نیز معروف هستند را توصیه می‌کنیم. سایز تقویم‌های رومیزی که به عنوان دستیار مدیران مورد استفاده قرار می‌گیرند با توجه به نیاز مشتری و کاربردی که انتظار دارند تعیین می‌شود اما اغلب این تقویم‌ها بزرگتر از یک برگه A4 هستند. بهترین فرمت نمایش تاریخ برای این دسته از تقویم‌ها، هفته شمار است. به گونه‌ای که هر یک برگ از این تقویم در بردارنده روزهای یک هفته است.

بیشترین کاربرد این تقویم‌ها که آن‌ها را برای استفاده منشی‌ها یا مدیران مناسب کرده است، امکان نوشتن و یادداشت گذاری در آن‌ها است. بهترین جلد برای این دسته از تقویم‌ها ترمو، چرم مصنوعی یا یوف است. استانداردترین سایز این دسته از تقویم‌ها برای منشی‌ها 25 در 35 و برای مدیران 35 در 50 است.

انواع تقویم رومیزی از نظر جنس پایه

در یک دسته بندی کلی‌تر تقویم‌های رومیزی را می‌توان در سه دسته کلی جای داد:

 • تقویم رومیزی اداری
 • تقویم رومیزی پایه دار
 • تقویم رومیزی زیر دستی

تقویم‌های پایه دار نیز با توجه به متریالی که از آن برای ساخت پایه تقویم‌ها استفاده می‌شوند تقسیم بندی می‌شوند.

 1. تقویم رومیزی با پایه نرم: در این تقویم‌ها از گلاسه سنگین یا مقوای اینور بورد 400 گرم برای ساخت پایه استفاده می‌شود. افرادی که به خرید تقویم‌های رومیزی ارزان با تیراژ بالا فکر می‌کنند، باید تقویم‌هایی با این جنس پایه را سفارش دهند.
 2. تقویم رومیزی با پایه سخت: تقویم‌هایی که جنس پایه آن‌ها از چرم، گالینگور، چوب یا سلفون است در این دسته قرار می‌گیرد.
 3. پایه گالینگور: از گالینگور برای پوشش پایه استفاده می‌شود.
 4. پایه سلفونی: کاغذ گلاسه سبک را بر روی مقوا می‌چسبانند و سپس بر روی آن سلفون می‌کشند.
 5. پایه چوبی یا چرمی: استفاده از روکش چرم برای پایه تقویم‌های رومیزی چندان رایج نیست اما از تخته ام دی اف یا چوب به منظور ساخت تقویم رومیزی چوبی استفاده زیادی می‌شود.

تقویم رومیزی یادداشت دار؛ بهترین تقویم رومیزی

در قسمت‌های قبل سعی بر معرفی بهترین تقویم های رو میزی داشتیم. اما بهترین تقویم رو میزی برای هر شخصی چه نوع تقویمی است؟ توجه داشته باشید که هر یک از تقویم‌های رومیزی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا هستند بنابراین شما باید بهترین تقویم رومیزی مناسب خود را با توجه به انتظاراتی که از یک تقویم دارید تعیین کنید.

با این حال یک تقویم رومیزی یادداشت دار بهترین تقویم رومیزی است که می‌توانید آن را خریداری کنید چراکه علاوه بر نمایش روزهای هفته امکان یادداشت کردن و برنامه ریزی نیز به شما می‌دهد. دیگر ویژگی‌های بهترین تقویم های رو میزی عبارتنداز:

 • جنس پایه تقویم باید مناسب باشد تا استحکام و دوام کافی را داشته باشد.
 • جنس صفحات تقویم و سایز آن‌ها باید متناسب با کاربردی که از آن انتظار دارید باشد.
 • چنانچه می‌خواهید از تقویم‌های رومیزی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کنید، لوگو یا نشان تجاری باید بر روی محل مناسبی از پایه یا صفحات تقویم چاپ شده باشد.

مزایای استفاده از بهترین تقویم‌های رومیزی

استفاده از انواع تقویم‌های رومیزی مزایای زیادی دارد اما به عنوان مهم‌ترین این مزایا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. تبلیغات

مهم‌ترین مزیت استفاده از انواع تقویم های رو میزی تبلیغات به واسطه آن‌ها است. بزرگ‌ترین استراتژی تبلیغاتی این است که در مقابل چشمان مخاطب باشید. با کمک یک تقویم رومیزی این امر به راحتی امکان پذیر است.

 • امکان ارسال آن‌ها به تمام نقاط

از دیگر مزایای استفاده از تقویم رومیزی به عنوان هدیه تبلیغاتی این است که حمل و نقل آن آسان بوده و بدون نگرانی بابت شکستن یا خراب شدن آن می‌توانید به هر جایی که می‌خواهید ارسال کنید.

 • پرکاربرد برای همگان

امکان ندارد کسی در طول سال به یک تقویم نیاز نداشته باشد. بنابراین هدیه تبلیغاتی خود را به هر کسی که اعطا کنید حتما از آن استقبال و استفاده خواهد شد.

 • ارزان و مقرون به صرفه

از دیگر مزایای استفاده از بهترین تقویم های رو میزی اقتصادی بودن آن‌ها است. قیمت عمده این تقویم‌ها از دیگر هدیه‌های تبلیغاتی معقول‌تر خواهد شد.

چرا از انواع تقویم‌های رو میزی برای تبلیغات استفاده کنیم؟

چنانچه قصد داشته باشید به کارمندان، مدیران یا مشتریان خود یک هدیه تبلیغاتی بدهید احتمالا گزینه‌های متعددی پیش‌رو خواهید داشت. اما چرا با توجه به معرفی بهترین تقویم های رو میزی بهتر است که تقویم را به عنوان هدیه تبلیغاتی انتخاب کنیم؟ انواع تقویم‌های رومیزی مانند تقویم رومیزی فانتزی، تقویم رومیزی چوبی، تقویم رومیزی چرم، تقویم رومیزی یادداشت دار و… بهترین انتخاب به عنوان هدیه تبلیغاتی هستند چون:

 • نسبت به کارایی بالا، قیمت مناسبی دارند.
 • طراحی زیبایی دارند که توجه و اعتماد دیگران را جلب می‌‌کند.
 • کیفیت ساخت آن‌ها بالا است و به صورت طولانی مدت در دست افراد باقی می‌مانند.
 • قابلیت بالایی در سفارشی سازی و اختصاصی سازی دارند.
 • فضای کارآمدی برای تبلیغات از طریق چاپ لوگو یا شعار تبلیغاتی در اختیارتان می‌گذارند.
 • ساختار مستحکم و دوام قابل قبولی دارند.
5 1 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید