بهترین قطع سررسید اداری

بهترین قطع سررسید اداری

سررسیدها تقویم‌هایی هستند که به شکل دفتر و یا کتاب تولید می‌شوند. سررسید یا سالنامه بیشتر توسط سازمان‌های دولتی و خصوصی به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شوند. سررسید اداری یکی از سررسیدهای پرطرفداری است که ظاهری ساده و شیک داشته و بسیاری از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می‌کنند. خوب است بدانید که بهترین قطع سررسید اداری همان قطع معمولی کتاب‌ها است.

سررسیدها دارای 365 صفحه هستند که بر روی هر صفحه تاریخ و مناسبت هر روز درج شده است. از این رو سررسیدها نوعی تقویم محسوب می‌شوند. البته بسیاری از سررسیدها به جز این مورد دارای صفحاتی برای ثبت اطلاعات مختلف نیز هستند که معمولا این صفحات در آخر سررسید وجود دارند. مثلا در این صفحات می‌توان شماره تلفن‌های مهم را ثبت کرد و از سررسید به عنوان دفترچه تلفن نیز استفاده کرد. به طور کل سررسیدها به صورت سررسید عمومی، سررسید سفارشی‌سازی شده و سررسید اختصاصی چاپ می‌شوند. سرررسیدهای عمومی سررسیدهای ساده‌ای هستند که در لوازم التحریرها و کتاب‌فروشی‌ها می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد.

دو مورد دیگر یعنی سفارشی سازی سررسید و سررسید اختصاصی سررسیدهایی هستند که از آن ها برای تبلیغات استفاده می‌شود. سررسیدهای سفارشی سازی شده همان سررسیدهای عمومی هستند که به سفارش شرکت‌ها بر روی جلد آن لوگو و اسم شرکت حک می‌شود تا از آن سررسید برای تبلیغات بهره بگیرند.

در برخی از موارد نیز سررسیدها به صورت کاملا اختصاصی چاپ می‌شوند که در این مورد از ریزترین تا بزرگ‌ترین موارد آن به صورت اختصاصی و با نظر مشتری طراحی می‌شود. به طور مثال یک باشگاه فوتبال می‌تواند سررسیدی با رنگ باشگاه و همچنین لوگو و اسم آن چاپ کند و در کنار رخدادهای ملی و مذهبی، اتفاق‌های مرتبط به باشگاه مانند تاریخ تولد اسطوره‌های باشگاه، تاریخ‌های به قهرمانی رسیدن باشگاه و … را در صفحات تقویم درج کند.

ویژگی‌های یک سررسید اداری خوب

سررسید اداری نیز مانند هر سررسید دیگری دارای ویژگی‌هایی است که با داشتن آن‌ها، این سررسید تبدیل به سررسیدی خوب خواهد شد. از آن جایی که عمده کاربرد سررسیدها استفاده به عنوان هدیه تبلیغاتی است، پر واضح است که افراد در هنگام ثبت سفارش چاپ سررسید خود به دنبال دریافت سررسیدی با کیفیت عالی هستند. در ادامه به معرفی ویژگی‌های یک سررسید اداری خوب پرداخته‌ایم.

سبک بودن

از آن جایی که سررسیدهای اداری نیازمند جا به جایی هستند و کارمندان و یا مدیران این سررسیدها را با خود حمل می‌کنند، نیاز به سبک بودن آن‌ها حس می‌شود. از این رو لازم است از جلد و صفحاتی در چاپ سررسید اداری استفاده شود تا سررسید قابلیت حمل و نقل به راحتی را داشته باشد.

قیمت مناسب

سررسیدهای اداری توسط افراد بسیاری استفاده می‌شوند و حالت لوکسی ندارند از این رو لازم است قیمتی مناسب داشته باشند تا افراد بسیاری بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. همچنین اگر از سررسید اداری به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده می‌شود، نیاز به ارزان بودن آن باز هم حس می‌شود زیرا سفارش این سررسیدها به صورت عمده نباید هزینه گزافی را برای سازمان دولتی یا حتی خصوصی به وجود آورد زیرا هر سازمان یا شرکتی برای تبلیغات خود سالانه بودجه محدودی را در نظر می‌گیرد.

طراحی مناسب

طراحی صفحات سررسیدهای اداری باید طوری باشد که فرد به راحتی بتواند در صفحات آن یادداشت کند. اگر این سررسیدها دارای طراحی شلوغ و به نوعی فانتزی باشند و مقدار کمی از صفحه برای نوشتن خالی باشد، سررسیدی مناسب برای کارمندان و مدیران نخواهد بود زیرا قادر به ثبت یادداشت‌های روزانه و قرار ملاقات‌های مهمشان نخواهند بود. به همین دلیل طراحی ساده برای سررسیدهای اداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

جلد محکم

از ان جایی که سررسیدها در طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیازمند جلد با کیفیتی هستند تا دچار پارگی نشده و مشکلی را از این جهت برای مصرف کنندگان به وجود نیاورند. در صورتی که جلد نازک باشد و به راحتی پاره شود، نمی‌توان از آن سررسید به مدت یک سال بهره برد.

کاغذهای با کیفیت

کاغذ بی کیفیت هم در نوشتن و هم در استفاده طولانی مدت مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. به طور مثال اگر کاغذ سررسید کاغذ بی کیفیتی باشد، پس از مدتی زرد رنگ شده و نمی‌توان به مانند قبل از آن استفاده کرد و اگر کاغذ به قدری نازک باشد که در حین نوشتن بر روی آن، ردی از نوشته بر روی برگه بعدی به جا بماند، قابلیت استفاده را نخواهد داشت. از این رو لازم است در رابطه با چاپ سررسیدهای اداری که افراد بسیاری از آن به مدت یک سال استفاده می‌کنند، از کاغذهای با کیفیت و مناسب استفاده کرد.

چاپ عالی

چه سررسید اداری و چه از هر نوع دیگری باشد، چاپ آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر متریال استفاده شده در چاپ متریال بی کیفیتی باشد، پس از مدتی استفاده برگه‌های سررسید از عطف آن جدا می‌شود. اگر از سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده شود، کیفیت چاپ آن بر روی این تبلیغات نیز تاثیر بیشتری خواهد گذاشت زیرا فرد می‌تواند به مدت یک سال از این سررسید استفاده کند و به نوعی به مدتی طولانی اسم و لوگو برند تبلیغ دهنده جلوی چشمان او باشد.

بهترین قطع سررسید اداری

سررسیدها در قطع‌های مختلفی چاپ می‌شوند که به طور معمول انواع قطع سررسید خشتی، رقعی و وزیری هستند. به جز این سه مورد قطع‌های دیگری نیز وجود دارند که استفاده از این قطع‌ها برای چاپ سررسید اختصاصی استفاده می شود. در بین قطع‌های گفته شده بهترین قطع سررسید اداری می‌تواند قطعی باشد که نه آن قدری بزرگ بوده که نتوان آن را حمل کرد و نه آن قدری کوچک بوده که نتوان از آن برای نوشتن مطالب روزانه استفاده کرد.

کارمندان و مدیران از سررسیدها برای ثبت قرار ملاقات‌ها و وظایف روزانه خود استفاده می‌کنند به همین دلیل لازم است این سررسیدهای اداری ابعادی مناسب برای حمل و نقل و نوشتن را داشته باشند. در نتیجه بهترین قطع سررسید اداری همان قطعی خواهد بود که به طور معمول برای کتاب‌ها از آن استفاده می‌شود.

سخن پایانی

سررسیدهای اداری چاپ شده در رث گرافیک دارای تمامی ویژگی‌های ذکر شده در این مقاله هستند از این رو به راحتی می‌توانید سفارش چاپ سررسید اداری خود را به همراه بهترین قطع سررسید اداری به دست رث گرافیک بسپارید.

5 1 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید