راهنمای خرید تقویم 1400

راهنمای خرید تقویم 1400

تاکنون به هدیه دادن یک تقویم اختصاصی فکر کرده‌اید؟ تقویم‌ها با توجه به کاربردی که دارند، هر ساله متقاضیان زیادی در بازار خواهند داشت و تولیدکنندگان تقویم و سالنامه نیز با توجه به نیاز بازار، اقدام به چاپ و تولید انواع تقویم در اندازه‌ و فرمت‌های مختلف می‌کنند. ممکن است بارها و بارها در فروشگاه‌های نوشت افزار انواع تقویم‌ها را دیده باشید؛ به همین خاطر شاید خرید یک تقویم یا یک سررسید 1400 برای سال جدید کار چندان سختی نباشد. اما اگر بخواهید یک تقویم اختصاصی برای خودتان سفارش دهید حتما به راهنمایی نیاز پیدا خواهید کرد.

راهنمای انتخاب تقویم 1400 کمک می‌کند بهترین نوع تقویم را با توجه به نیازی که به آن دارید انتخاب کنید. از همین‌رو باید با انواع تقویم‌های رومیزی که می‌توان از آن‌ها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت استفاده کرد آشنا شوید. تقویم‌های رومیزی پایه دار، تقویم رومیزی زیردستی و تقویم رومیزی اداری از انواع تقویم‌هایی هستند که می‌توانید برای سال 1400 تهیه کنید. اما کدام یک کاربردی‌تر است؟ پاسخ به این سوال به نیاز و هدف شما از خرید این تقویم بستگی دارد. اگر یک تقویم تبلیغاتی می‌خواهید که اطلاعات برند خود را بر روی آن حک کنید، تقویم‌های رومیزی مقوایی انتخاب مناسبی به شمار می‌روند.

اگر فکر می‌کنید پایه‌های این تقویم‌ها از استحکام کافی برخوردار نیستند، از تقویم‌های رومیزی پایه سخت استفاده کنید؛ این تقویم‌ها از قطعات مقوای جلدسازی ساخته می‌شوند. اگر به دنبال تقویم رومیزی پایه دار هستید، پایه‌های آن بسته به سلیقه خودتان می‌تواند مقوایی، چوبی یا حتی فلزی باشد. تقویم رومیزی چوبی ظاهر شیکی دارد و تقویم رومیزی فلزی برای محیط‌های رسمی و اداری مناسب است. اگر به دنبال یک تقویم سبک و کم حجم هستید تا از آن به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت استفاده کنید، برای تقویم 1400، تقویم رومیزی زیردستی بخرید. انواع تقویم‌های رومیزی اداری نیز یکی دیگر از انواع تقویم‌های رومیزی به شمار می‌روند که می‌توانید آن‌ها را برای کارمندان خود تهیه کنید.

معرفی بهترین تقویم رومیزی های تولیدی رث گرافیک

  1. تقویم رومیزی خیال
  2. تقویم رومیزی هما
  3. تقویم رومیزی گلبرگ

انواع تقویم 1400

همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم، تقویم‌ها یک ایده تبلیغاتی ارزان قیمت هستند که می‌توانید هر ساله از آن برای تبلیغات برند و شرکت خود استفاده کنید. با شروع سال جدید هر فرد به یک تقویم برای قرار دادن بر روی میز یا مطالعه خود نیاز دارد بنابراین صددرصد از هدیه شما استقبال می‌شود! اگر می‌خواهید یک تقویم 1400 سفارش دهید، باید با انواع تقویم‌های رومیزی آشنا باشید. انواع تقویم‌های رومیزی به طور کلی به سه دسته تقویم رو میزی پایه دار، تقویم رومیزی زیردستی و تقویم رومیزی اداری تقسیم بندی می‌شوند.

کدام یک گزینه بهتری به عنوان یک هدیه تبلیغاتی به شمار می‌رود؟ برای پاسخ به این سوال باید با ویژگی و کاربرد هر یک از این تقویم‌ها آشنا باشید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تقویم رومیزی پایه دار

تقویم رومیزی پایه دار

یکی از رایج‌ترین اشکال تقویم که بر روی اغلب میزهای اداری یا مطالعه به چشم می‌خورند، تقویم‌های رومیزی پایه دار هستند. این تقویم‌ها معمولا بر روی یک پایه سه گوش قرار می‌گیرند و دارای 12 صفحه هستند. اگر یک تقویم اختصاصی می‌خواهید، باید از تولیدکننده بخواهید تا لوگوی شما را بر روی پایه یا صفحات تقویم چاپ کند.

تقویم‌های رومیزی پایه دار خود دارای انواع مختلفی هستند.

تقویم رومیزی مقوایی

یکی از رایج‌ترین تقویم‌های رومیزی پایه دار، تقویم‌های مقوایی هستند که برای ساخت پایه‌های آن از مقوا با گرماژ بالا استفاده می‌شود. در اغلب مواقع برای ساخت این تقویم‌ها از گلاسه استفاده می‌شود؛ اما برخی از تولیدکنندگان ممکن است از مقوای سخت نیز برای تهیه و چاپ این سری از تقویم‌های پایه دار استفاده کنند.

تقویم رومیزی پایه سخت

تقویم رومیزی پایه سخت

انواع تقویم‌های رومیزی پایه سخت، به این دلیل که از قطعات مقوای جلدسازی ساخته می‌شوند، نسبت به تقویم‌های رومیزی مقوایی دارای مقاومت بیشتری هستند. در این تقویم‌ها نیز این امکان وجود دارد تا با خواست و سلیقه مشتری، اطلاعات برند و لوگو بر روی پایه‌های تقویم طلاکوب یا نقره کوب شود.

تقویم رومیزی چوبی

یکی دیگر از انواع تقویم‌های رومیزی پایه دار، تقویم‌هایی با پایه چوبی هستند که در فرمت‌های هفته شمار یا ماه شمار تولید می‌شوند. قرار گرفتن صفحات تقویم در این پایه‌های چوبی ظاهر شیک و منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند؛ بنابراین می‌توان آن را به عنوان یک هدیه اختصاصی‌تر برای افراد خاص در نظر گرفت.

تقویم رومیزی فلزی

یکی دیگر از انواع تقویم‌های رومیزی پایه دار، تقویم‌هایی با پایه‌های فلزی هستند. این تقویم‌ها نیز مانند تقویم‌های پایه چوبی، به صورت هفته شمار و ماه شمار چاپ می‌شوند. پایه‌های فلزی این تقویم‌ها آن‌ها را برای قرار گرفتن در محیط‌های اداری و رسمی بسیار مناسب کرده است؛ بنابراین اگر می‌خواهید به کارمندان خود هدیه دهید احتمالا تقویم رومیزی فلزی گزینه ایده آلی به شمار رود.

تقویم رومیزی زیردستی

یکی دیگر از انواع تقویم 1400 که می‌توانید به عنوان هدیه تبلیغاتی یا برای خودتان خریداری کنید، تقویم‌های رومیزی زیردستی هستند. این تقویم‌ها به دلیل حجم و وزن کمی که دارند، بیشتر برای هدایای تبلیغاتی مورد استقبال قرار می‌گیرند. تقویم‌های زیردستی از سوی اغلب تولیدکننده‌ها به صورت هفته شمار چاپ می‌شوند اما اگر بخواهید تقویم اختصاصی خودتان را داشته باشید، می‌توانید با سلیقه خود فرمت، جنس پایه و یا صفحات آن را تغییر دهید.

تقویم رومیزی اداری

بهترین انتخاب برای محیط‌های اداری و رسمی، تقویم‌های رومیزی اداری هستند. حتی اگر خودتان هیچ وقت یکی از این تقویم‌ها را نداشته‌اید، به احتمال زیاد آن‌ها را بر روی میز ادارات و یا شرکت‌ها دیده‌اید. تقویم‌های اداری به صورت روز شمار طراحی می‌شوند و فضایی که برای یادداشت کردن در اختیار فرد قرار می‌دهند، آن‌ها را کاربردی و محبوب کرده است.

تقویم‌ها به روش‌های مختلفی صحافی می‌شوند که انتخاب بهترین نوع صحافی تقویم، به کاربرد آن‌ها بستگی دارد. صحافی این تقویم‌های اداری به صورت پانچ شده است. در این تقویم صفحات پانچ شده و آن‌ها را به دو حلقه متصل می‌کنند. این پایه‌های دو حلقه‌ای از جنس‌های مختلفی مانند چوب، فلزی، پلکسی، مقوایی یا چرم ساخته می‌شوند.

خرید تقویم رومیزی

خرید تقویم اختصاصی 1400

تقویم و سالنامه‌ها هدیه‌های ایده‌آلی هستند که می‌توان آن‎ها را با شروع سال جدید به کارکنان و یا مشتریان خود هدیه دهید. با هدیه دادن یک تقویم تبلیغاتی، به عبارتی یک روش تبلیغاتی ارزان قیمت را انتخاب کرده‌اید؛ چراکه مخاطب شما با هر بار نگاه کردن به این تقویم و سالنامه شما را به خاطر خواهد آورد. تقویم اختصاصی مقرون به صرفه‌ترین هدیه‌ای است که می‌توانید آن را برای مخاطبان خود تهیه کنید.

تقویم‌های اختصاصی تقویم‌هایی هستند که با نام و نشان تجاری اختصاصی شما طراحی و چاپ می‌شوند. زمانی که می‌خواهید یک تقویم و سالنامه اختصاصی سفارش دهید، تمام مراحل آن از ابتدا تا انتها با توجه به سلیقه و نیاز شما طراحی می‌شود. اما چگونه می‌توان یک تقویم معمولی را به یک تقویم اختصاصی تبدیل کرد؟ اگر به خرید تقویم اختصاصی برای هدیه دادن به همکاران یا کارمندان خود فکر می‌کنید، باید از یک تیم تولید کننده تقویم بخواهید که تقویم اختصاصی شما را طراحی کند؛ این تقویم‌های اختصاصی را نمی‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه کنید!

در تقویم‌های اختصاصی طراحی صفحات، فرمت تاریخ تقویم، انتخاب قطع یا سایز تقویم، انتخاب نوع جلد و … همه با توجه به سلیقه شما صورت می‌گیرد. از همین‌رو در ادامه به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که با توجه به آن‌ها می‌توانید یک تقویم اختصاصی برای خود سفارش دهید.

درج لوگو و نشان تجاری برای سفارش تقویم اختصاصی

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های سفارشی سازی تقویم، درج لوگوی اختصاصی خودتان بر روی جلد و یا صفحات تقویم است. احتمالا تقویم یا سالنامه‌هایی را دیده باشید که لوگوی یک سازمان یا شرکت خاصی بر روی آن‌ها حک شده باشد. پس حتما می‌دانید که روش‌های متعددی برای چاپ لوگو و اسم بر روی تقویم وجود دارد. برخی از رایج‌ترین روش‌های حک لوگو بر روی جلد تقویم عبارتنداز:

  • چاپ سیلک جلد تقویم
  • حک داغی بر روی جلد
  • لیزر مستقیم لوگو بر روی جلد
  • چسباندن پلاک فلزی بر روی جلد و حک لوگو بروی پلاک
  • طلاکوب یا نقره کوب لوگو بر روی جلد

آنچه در مقاله تقویم 1400 بیان کردیم

ما در این مقاله از سری مقالات وب سایت رث گرافیک، تولید کننده انواع سررسید، تقویم و سالنامه سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با تقویم 1400 ارائه دهیم. گفتیم که یک تقویم وابسته به آن که قرار است چه شخصی از آن استفاده کند، می‌تواند دارای انواع مختلفی باشد. گروه رث گرافیک به شما پیشنهاد می‌دهد که حتما قبل از خرید سررسید 1400 یا تقویم 1400 در رابطه با نوع و همچنین شبکه طراحی آن اطلاعات کافی داشته باشید. از این که در این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

5 1 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید