معرفی انواع سررسید مدرن

انواع سررسید مدرن را می‌شناسید؟ اگر می‌خواهید یک سررسید یا سالنامه جدید برای خودتان بخرید و یا به دیگری هدیه دهید اما انواع سررسیدها و جدیدترین سررسیدهای موجود در بازار را نمی‌شناسید تا انتهای این مقاله با معرفی انواع سررسید مدرن با ما همراه باشید. گروه تولیدی سررسید و سالنامه رث گرافیک هر ساله سعی دارد با نوآوری‌‌های خلاقانه و بکارگیری به‌روزترین دستگاه‌های چاپ دنیا سررسیدهایی مدرن و کاربردی را روانه بازار کند. هدف خرید سررسید، سالنامه یا تقویم‌های رومیزی مطلع شدن از رویدادهای مهم هر روز از سال، امکان برنامه روزی روانه و یادداشت گذاری در سررسید است. اما سررسید یا سالنامه‌هایی که با تیراژ بالا چاپ می‌شوند عموما جنبه تبلغیاتی دارند.

انواع سررسید مدرن تبلیغاتی در بازار می‌تواند بسیار لوکس و لاکچری یا یک سررسید معمولی باشد. سررسید برای سال‌های زیادی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد از همین‌رو طراحی برخی از مدل‌های سررسید که هم‌اکنون نیز در بازار موجود هستند (مانند سررسیدهای خشتی) پیرو همان طرح‌های قدیمی است با این تفاوت که برای جلوه بهتر تمایزهایی در شیوه طراحی آن‌ها ایجاد می‌شود. از سررسیدهای قدیمی که بگذریم، تولید کننده‌های سررسید با نیازسنجی بازار و بررسی سلایق مشتریان دست به تولید سررسیدهایی جدید و مدرن زده‌اند. در ادامه با خصوصیات و ویژگی‌های انواع سررسید مدرن بیشتر آشنا خواهید شد.

  • سررسید اروپایی

یکی از پرفروش‌ترین انواع سررسید مدرن موجود در بازار، سررسیدهای اروپایی هستند. سررسید اروپایی را می‌توان شکیل‌ترین و خوش‌ دست‌ترین سررسید موجود در بازار دانست. اگر یک سررسید مدرن با طراحی جدید می‌خواهید باید سررسید اروپایی سفارش دهید.

  • سررسید رقعی

 از دیگر سررسیدهای مدرن و پرفروش می‌توان به سررسید رقعی اشاره کرد. این دسته از سررسیدها به لحاظ قطع و ابعاد تفاوت چندانی با سررسیدهای اروپایی ندارند. سررسید اروپایی نسبت به رقعی کمی از عرض باریک‌تر شده و همین موضوع منجر به خوش دست‌تر شدن آن شده است.

  • سررسید پالتویی

یکی از ارزان‌ترین انواع سررسید مدرن است. سررسید پالتویی ابعاد کوچکی دارد و به راحتی می‌توانید آن را در جیب یا کیف دستی خود حمل کنید. توجه داشته باشید که این سررسیدها تنها برای یادداشت‌های کوتاه مناسب هستند چراکه به دلیل ابعاد کوچک، فضای زیادی برای یادداشت کردن ندارند. سررسیدهای پالتویی به دلیل قطع کوچک‌تری که نسبت به دیگر انواع سررسید مدرن موجود در بازار دارند، از حجم کاغذ کمتری برای ساخت آن‌ها استفاده شده و همین موضوع منجر به کاهش قیمت سررسیدهای پالتویی شده است. بنابراین سررسید مدرن پالتویی می‌تواند گزینه مناسبی برای هدیه تبلیغاتی باشد.

  • سررسیدهای مدرن با قطع‌های خاص که طبق نیاز بازار تولید می‌شوند

تمامی سررسیدهای فوق جزو سررسیدهای رایج هستند که از سوی تولید کننده‌های زیادی تولید می‌شوند. اما هر تولید کننده‌ای مانند رث گرافیک در میان محصولات خود سررسیدهایی دارد که با قطع‌های خاص و متفاوتی تولید شده‌اند. چنانچه نیاز به یک سررسید با قطع خاص دارید که در بازار پیدا نمی‌شود، باید آن را به صورت اختصاصی سفارش دهید. با تماس با گروه تولیدی رث گرافیک و دریافت مشاوره، می‌توانید سررسیدی که مد نظر دارید را سفارش دهید تا با قطع، نوع کاغذ ، جنس جلد یا نحوه صحافی مورد نظر شما طراحی و چاپ شود.

سررسید اروپایی؛ یکی از بهترین انواع سررسیدهای مدرن

اگر به یک فروشگاه نوشت افزار بروید و درخواست یک سررسید یا سالنامه مدرن کنید بی‌شک اولین گزینه‌ای که برای خرید به شما پیشنهاد می‌شود سررسید اروپایی خواهد بود. خواستگاه سررسیدهای اروپایی همان‌طور که از نامشان پیداست کشورهای اروپایی است اما تولید کننده‌های داخلی با بومی سازی این سررسیدها اقدام به طراحی و عرضه آن‌ها به بازار کرده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین دلایل محبوبیت سررسیدهای اروپایی قطع آن‌ها است.

قطع سررسیدهای اروپایی مشابه با سررسیدهای رقعی است با این تفاوت که کمی از عرض آن کم شده است. این ویژگی سررسیدهای اروپایی آن‌ها را نسبت به سررسید و سالنامه‌های رقعی خوش ‌دست‌تر و کم‌جاتر کرده است. اگر یک سررسید شکیل و خوش دست می‌خواهید که فضای نسبتا زیادی نیز برای یادداشت کردن داشته باشد خرید این سررسیدها را پیشنهاد می‌کنیم.

قطع سررسید اروپایی

همان‌طور که کمی پیش‌تر هم عنوان کردیم سررسیدهای اروپایی به دلیل قطع مناسبی که دارند جزو سررسیدهای پرفروش بازار به شمار می‌روند. این سررسیدها با ابعاد حدود 12*21 سانتی متری تولید می‌شوند. سررسیدها به شیوه‌های مختلفی صحافی می‌شوند. چنانچه قصد داشته باشید یک سررسید اختصاصی سفارش دهید می‌توانید خودتان تعیین کنید که سررسید اروپایی را با چه شکل صحافی می‌خواهید.

 محدودیتی در نحوه صحافی سررسیدهای اروپایی نیز وجود ندارد اما با این حال اغلب سررسیدهای اروپایی موجود در بازار که جزو انواع سررسید مدرن به شمار می‌روند به صورت فنری صحافی می‌شوند که تورق آن‌ها را بسیار ساده‌تر خواهد کرد.

سررسیدهای رقعی؛ سررسیدی مدرن برای یادداشت گذاری

اگر به دنبال انواع سررسید مدرن هستید که فضای بیشتری برای یادداشت برداری در اختیارتان قرار دهد سررسیدهای رقعی را پیشنهاد می‌دهیم. یکی از معیارهای اصلیتان برای خرید سررسید و سالنامه داشتن فضای کافی برای یادداشت برداری است؟ سررسید یا سالنامه‌های رقعی بخرید. همان‌طور که در توضیح سررسیدهای اروپایی عنوان کردیم، قطع این دو سررسید تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد جز آنکه سررسیدهای رقعی از عرض کمی بزرگ‌تر از سررسیدهای اروپایی هستند.

در مقایسه با سررسیدهای وزیری که جزو قدیمی‌ترین سررسیدهای موجود در بازار به شمار می‌رود، سررسیدهای رقعی مدرن‌تر هستند. سررسید وزیری را می‌توان جزو بزرگ‌ترین قطع‌های سررسید دانست که حمل کردن آن برای افراد کمی مشکل است. اما قطع سررسید رقعی آن را خوش دست‌تر کرده و به راحتی می‌توانید از انواع سررسید مدرن را در کیف دستی خود حمل کنید.

قطع سررسید رقعی

همان‌طور که در توضیح سررسیدهای اروپایی نیز عنوان کردیم این دو سررسید در ابعاد تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند جز آنکه سررسیدهای رقعی از عرض کمی بزرگ‌تر از سررسیدهای اروپایی هستند. سایز حدودی این سررسید 15*21 است. اگر خوش دست بودن سررسید و سبک‌تر بودن آن برایتان حائز اهمیت است سررسید مدرن اروپایی بخرید. اما اگر داشتن فضای بیشتر برای یادداشت برداری در اولویت است می‌توانید دیگر انواع سررسید مدرن مانند سررسیدهای رقعی را خریداری کنید.

سررسید پالتویی

از دیگر انواع سررسید مدرن است که به راحتی در جیب یا کیف جا می‌گیرد و می‌توانید آن را در تمام طول روز همراه خود داشته باشید. برخی از افراد به دلیل مشغله‌های کاری زیادی که دارند قرارهای کاری و یادآوری‌های مهم را در سررسیدهای خود یادداشت می‌کنند. از همین‌رو تمایل دارند یک سررسید کم جا و سبک داشته باشند که بتوانند آن را به راحتی با خود حمل کنند. در رابطه با خرید سررسیدهای پالتویی این نکته را به خاطر داشته باشید که این سررسید به دلیل ابعاد کوچکی که دارد، فضای کمتری برای یادداشت کردن در اختیارتان می‌گذارد.

سررسیدهای پالتویی بیشتر برای افرادی مناسب است که می‌خواهند روزهای خاصی در تقویم را علامت بزنند یا در حد یادداشت کردن ساعت و مکان یک ملاقات کاری در آن یادداشت کنند. قطع کوچک‌تر این سررسید نسبت به دیگر انواع سررسید موجود در بازار منجر به کاهش قیمت آن‌ها شده است. چنانچه به دنبال ارزان‌ترین سررسید مدرن موجود در بازار هستید، باید سررسید پالتویی خریداری کنید.

قطع سررسید پالتویی

سررسیدهای پالتویی با ابعاد حدودی 10*17 سانتی‌متری تولید و به بازار عرضه می‌شوند. قیمت پایین این سررسید آن را برای هدیه تبلیغاتی مناسب کرده است. چنانچه می‌خواهید تعداد زیادی سررسید به عنوان هدیه تبلیغاتی سفارش دهید، قطع پالتویی یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است.

سررسیدهایی با قطع 12*17؛ از دیگر انواع سررسید مدرن

سررسیدهایی چون اروپایی، وزیری، رقعی، پالتویی، رحلی و… جزو رایج‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین قطع‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. اما در این میان برخی از تولید کننده پس از نیازسنجی بازار دست به تولید سررسیدهایی با قطع‌های متفاوتی می‌زنند. سررسید 12*17 یکی از آن قطع‌های متفاوت است. این سررسیدها را می‌توان ترکیبی از سررسید پالتویی با رقعی د انست. به این صورت که همانند سررسیدهای پالتویی کم جا و قابل حمل است و همانند سررسیدهای رقعی فضای مناسبی برای یادداشت کردن دارد.

بنابراین اگر به دنبال سررسیدی هستید که هم قابل حمل و شکیل باشد و هم فضای زیادی برای نوشتن داشته باشد، از این سررسیدها غافل نشوید. چنانچه هیچ یک از انواع سررسید مدرن که هم‌اکنون در بازار موجود است نیاز شما را رفع نمی‌کند، می‌توانید سررسیدی را با قطع دلخواه به صورت اختصاصی سفارش دهید. به عنوان مثال تولید همین سررسیدهای 12*17 چندان رایج نبوده و بیشتر به صورت سفارشی تولید می‌شوند.

سررسیدهایی مدرن خاص تولیدی رث گرافیک

همان‌طور که کمی پیش نیز گفتیم بازار تولید سررسید و سالنامه به قطع‌های رایجی که از گذشته تولید می‌شده‌اند ختم نمی‌شود. گروه تولیدی رث گرافیک طبق نیاز و سلیقه مشتری اقدام به تولید سررسید اختصاصی با تیراژ بالا می‌کند. اگر سررسید یا سالنامه‌‌ای که می‌خواهید در میان انواع سررسیدهای موجود در بازار نبود، می‌توانید سررسید دلخواه خود را به صورت اختصاصی سفارش دهید تا برایتان طراحی و چاپ شود.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید