روبان سررسید

روبان سررسید

روبان سررسید چیست و چه کاربردی دارد؟ روش چاپ لوگو روی روبان سررسید به چه صورتی است؟ سررسید دفتر یا کتابی است، دست نویس یا چاپ شده که در مورد رویدادهای اتفاق افتاده در طول یک سال اطلاعاتی را به ما می‌دهد.

اگر بخواهیم به صورت ساده بگوییم سررسید همان دفترچه‌ای است که در آن اطلاعات روزانه خود را یادداشت می‌کنیم و تنها تفاوت آن با دفترچه یادداشت در این است که دارای تقویم است و شما می‌توانید اطلاعات را به صورت دقیق‌تر در همان روز نکته برداری کنید. از سررسید به عنوان یک وسیله تبلیغاتی هم استفاده می‌شود. به همین دلیل شرکت‌های زیادی با سفارش آن و چاپ لوگوی خود بر روی جلد سررسید و یا چاپ آن بر روی روبان سررسید بازاریابی و تبلیغات می‌کنند.

تولید کننده‌های زیادی در حال حاضر هستند که شما می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و سررسیدی که در نظر دارید را سفارش دهید تا آن‌ها سررسیدی را با بهترین ویژگی‌ها برای شما تولید کنند. همچنین برای چاپ سررسید می‌توانید به صفحه چاپ سررسید رث گرافیک مراجعه کنید و سررسید 1400 مورد نظر خود را با طرح اختصاصی سفارش دهید.

یکی از نکاتی که باید در راهنمای سفارش اینترنتی سررسید و سالنامه باید به آن توجه کرد، روبان سررسید است. روبان یک نوار پارچه‌ای است که از آن برای مشخص کردن صفحه استفاده می‌کنند. کاربرد دیگری که روبان دارد این است که شرکت سفارش دهنده می‌تواند لوگوی خود را بر روی روبان چاپ کند. همچنین وجود روبان در سررسید باعث زیبایی آن هم می‌شود.

در سررسید‌هایی که صحافی آن‌ها به شکل ته دوخت و چسب گرم است امکان استفاده از روبان برای آن‌ها وجود دارد؛ اما در مورد سررسید‌هایی که صحافی آن‌ها به شکل فنری است، استفاده از روبان به هیچ وجه متداول نیست.

جنس اغلب روبان‌ها از ساتن رنگی است اما گاهی از روبان‌های بافته شده استفاده می‌شود. عرض روبان را غالبا نیم سانتی متر در نظر می‌گیرند.

چاپ لوگو روی روبان

بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند که بر روی روبان سررسید‌های سفارش داده لوگوی شرکتشان چاپ شود. چاپی که به این منظور استفاده می‌شود معمولا چاپ تک رنگ است؛ اما لوگو را می‌توان با تعداد رنگ بیشتری چاپ کرد؛ که این کار باعث جلب توجه افراد و همچنین زیبایی کار می‌شود. البته باید دقت کنید که استفاده از رنگ زیاد باعث ناخوانا شدن لوگو و کاهش کیفیت چاپ می‌شود و همچنین تأثیر گذاری تبلیغات شما را هم از بین می‌برد.

در مورد روبان‌های بافتنی هم می‌توان لوگو را در میان تار و پود روبان چاپ کرد. البته این روش به دلیل هزینه زیادی که دارد، در میان شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قصد خرید سررسید را دارند از محبوبیت کمتری برخوردار است.

آن دسته از روبان‌هایی که برای تبلیغات استفاده می‌شوند باید کیفیت بالایی داشته باشند به طوری که اگر شما لوگو و یا نام محصولی را بر روی آن چاپ می‌کنید، به آسانی و در مدت زمان کوتاهی پاک نشود.

چاپ روبان

برای چاپ بر روی روبان در وهله اول ما نیاز به دستگاه تخصصی داریم که چاپ را به کمک آن انجام دهیم و در وهله دوم جنس روبان است. بهترین جنس‌هایی که برای روبان سررسید می‌توان در نظر گرفت ساتن و ابریشم است. این دو پارچه به راحتی برای چاپ با دستگاه وفق داده می‌شوند.

این روش از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است؛ اما تنوع رنگی کمی دارد؛ یعنی برای چاپ تنها از یک رنگ می‌توان استفاده کرد. یک ایراد دیگری که این روش دارد این است که ضایعات فراوانی دارد و وجود این ضایعات عملکرد دستگاه را کاهش می‌دهد.

دستگاه چاپ بر روی روبان

چاپ بر روی روبان به وسیله یک دستگاه تخصصی انجام می‌شود. این دستگاه انواع مختلفی دارد که برای روبان‌ها با عرض و طول‌های مختلف به کار می‌رود. دستگاه چاپ دیجیتال برای چاپ‌هایی با تیراژ پایین و سرعت بالا مناسب است. از این دستگاه علاوه بر چاپ بر روی روبان می‌توان بر روی بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و چاپ کتاب هم استفاده کرد. همچنین نوشته‌های روی پرچم‌ها هم به کمک این دستگاه انجام می‌شود.

کیفیت روبان

اینکه روبان سررسید از چه کیفیتی برخوردار باشد، تأثیر چندانی بر کیفیت خود سررسید نخواهد داشت؛ اما مواردی است که تولید کننده باید به آن‌ها توجه کند. اول اینکه روبان را باید با چسب به پشت قسمت صحافی شده چسباند تا در صورت کشیده شدن، کنده نشود. دوم اینکه انتهای قسمت آزاد روبان را باید در معرض حرارت قرار بدهند تا روبان ریش ریش نشود. در آخر اینکه توجه داشته باشند که در طی مراحل صحافی و چسباندن جلد، روبان به چسب آغشته نشود.

انواع روبان‌های سررسید

روبان‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل پارچه‌ای و پلاستیکی می‌شود. روبان پارچه‌ای از مواد طبیعی ساخته شده و شامل: ابریشم، مخمل، پنبه و جوت است.

روبان‌های پلاستیکی از مواد مصنوعی ساخته می‌شوند و شامل: نایلون، پلی پروپیلن و پلی استر است. از هر کدام از این روبان‌ها بسته به سفارش مشتری استفاده می‌شود؛ اما روبان‌هایی که محبوبیت بیشتری دارند و برای انواع قطع سررسید بیشتر استفاده می‌شود، روبان‌های پارچه‌ای از جنس ساتن و ابریشم است؛ که البته هر کدام از این روبان‌ها بسته به نوع جنسشان قیمت متفاوتی هم دارند.

موارد خاص در روبان

تعدادی از تولید کنندکان به هنگام تولید سررسید، از دو روبان استفاده می‌کنند؛ بنابراین کاربر می‌تواند به صورت همزمان دو نقطه را نشانه گذاری کند. همچنین برخی دیگر از تولید کنندگان از روبان به صورت دو لا استفاده می‌کنند و یک پلاک فلزی به آن آویزان می‌کنند و لوگوی شرکت را روی آن پلاک فلزی حک می‌کنند.

این کار اثر مثبتی بر روی تبلیغات آن‌ها می‌گذارد. البته باید توجه داشته باشید که امکان استفاده از روبان دو لا به همراه پلاک در فرآیند تمام اتوماتیک صحافی سررسید وجود ندارد و فقط در موارد صحافی نیمه اتوماتیک این کار امکان پذیر است.

سخن آخر

شرکت‌های زیادی هستند که با شروع سال جدید سررسید‌هایی سفارش می‌دهند که بر روی جلد آن‌ها لوگوی شرکت زده شده تا مشتری در نگاه اول به سررسید، لوگو را ببیند. گاهی حتی همان لوگو را بر روی روبان سررسید هم چاپ می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا مشتری در دو قسمت از سررسید با نام لوگوی شرکتشان روبه رو شود. این کار نوعی تبلیغات به حساب می‌آید. برای چاپ سررسید و یا خرید سرسید می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت با ما تماس بگیرید.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید