انواع فرمت تاریخ در سررسید

انواع فرمت تاریخ در سررسید

کدام یک از انواع فرمت تاریخ در سررسید کاربردی‌تر است؟ اگر قصد خرید سررسید 1400 دارید بد نیست بدانید که سررسیدها با فرمت‌های متفاوتی چاپ می‌شوند. انتخاب کاربردی‌ترین نوع فرمت تاریخ در سررسید، بستگی به نیاز و هدف شما در استفاده از این سررسید دارد. به عنوان مثال اگر یک دفتر برنامه ریزی روزانه تقویم‌دار می‌خواهید، سررسید روز شمار خریداری کنید. سررسیدهای روز شما فضای زیادی برای یادداشت دارند اما سنگین‌تر و گران‌تر از دیگر انواع سررسید هستند.

یکی دیگر از انواع فرمت تاریخ در سررسید، سررسیدهای هفته شمار هستند که از کاغذ کمتری برای چاپ آن‌ها استفاده شده است. در نهایت سبک‌تر و ارزان‌تر هستند. اگر فکر می‌کنید سررسیدهای هفته شمار نیز برایتان کاربردی نیستند، احتمالا یک سررسید ماه شمار بتواند نیازتان را رفع کند. در این سررسیدها تنها 12 صفحه به چاپ تقویم اختصاص داده شده است که در کاهش حجم و قیمت سررسید تاثیرگذار است.

انواع فرمت تاریخ در سررسید می‌تواند میان تولید کننده‌های مختلف، متفاوت باشد. برخی از تولید کنندگان سررسید، اقدام به چاپ سررسید با فرمت خاص می‌کنند که نیاز بازار را بسنجند؛ اگر این سررسید فروش خوبی داشته باشد تعداد بیشتری از آن‌ها چاپ می‌شود. در صورتی که قصد دارید سررسید و سالنامه 1400 بخرید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی با انواع فرمت تاریخ در سررسید

انواع قطع سررسید،دفترهایی تاریخ‌دار هستند که می‌توانند شامل بخش‌های مختلفی باشند. اما مهم‌ترین قسمت یک سررسید یا سالنامه، تقویم آن است. با توجه به استفاده‌های مختلفی که افراد از سررسیدها می‌کنند، تولید کننده سررسید تاریخ را با فرمت‌های مختلفی در آن‌ها چاپ می‌کند. انتخاب انواع فرمت تاریخ در سررسید بستگی به کاربرد آن و استفاده‌ای که قرار است از آن سررسید شود دارد.

 اگر برای خرید سررسید 1400 به محصولات فروشگاه رث گرافیک سری زده باشید حتما با اصطلاحاتی چون سررسید روزانه، ماهانه یا هفتگی مواجه شده‌اید. هر یک از این اصطلاحات به چه معنا هستند؟ برای استفاده کاربردی‌تر از سررسیدها، تاریخ با فرمت‌های مختلفی در آن چاپ می‌شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

سررسید روز شمار

یکی از رایج‌ترین فرمت‌های تاریخ در سررسیدها، به صورت روز شمار است. در سررسیدهای روز شمار هر روز از سال در یک صفحه چاپ می‌شود؛ به همین خاطر این سررسیدها، به سررسید پنجشنبه و جمعه جدا نیز شناخته می‌شوند.

 بیشترین کاربرد سررسیدهای روز شمار برای افرادی است که می‌خواهند برنامه هر روز را در تاریخ همان روز در سررسید خود یادداشت کنند. سررسیدهای روز شمار به دلیل آنکه به فضای بیشتری احتیاج دارند، معمولا در قطع‌های بزرگ مانند وزیری و رقعی چاپ می‌شوند.

مزایا و معایب سررسیدهای روز شمار

یکی از مزایای سررسیدهای روز شمار، فضای زیاد این سررسیدها برای یادداشت است. از همین‌رو برای افرادی که به دنبال سررسیدی برای برنامه ریزی روزانه هستند یا می‌خواهند از سررسید خود به عنوان جزوه کلاسی استفاده کنند، بهترین گزینه خرید سررسید روزشمار است. از معایب سررسیدهای روز شمار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حجم زیاد این سررسید منجر به سنگین‌تر شدن آن می‌شود؛ بنابراین ممکن است جابه‌جایی آن کمی دشوار باشد.
  • مصرف تعداد بیشتری کاغذ برای چاپ سررسید روزشمار، قیمت آن را افزایش می‌دهد.

سررسید هفته شمار

یکی دیگر از انواع فرمت تاریخ در سررسید، سررسیدهای هفته شمار هستند. همان‌طور که از نامشان پیداست، در این سررسیدها هر هفته از سال در یک صفحه چاپ می‌شود. معمولا در انتهای هر صفحه نیز فضایی برای یادداشت کردن طراحی می‌شود. سررسیدهای هفته شمار حجم و وزن کمتری نسبت به سررسیدهای روز شمار دارند و همین موضوع طرفداران آن‌ها را بیشتر می‌کند.

مزایا و معایب سررسیدهای هفته شمار

سررسید هفته شمار با قطع‌های متفاوتی چاپ و به بازار عرضه می‌شود. اگر یک سررسید اختصاصی بخواهید، می‌توانید در حین سفارش چاپ سررسید اختصاصی ارزان 1400 از تولید کننده بخواهید که سررسید هفته شمار را در قطع دلخواهتان چاپ کند. اما از آنجایی که صفحات کمتری در این سررسید به چاپ تقویم اختصاص داده می‌شود، معمولا آن‌ها را در قطع‌های کوچک‌تری نیز چاپ می‌کنند.

به عنوان معایب این سررسید می‌توان به عدم چاپ هر روز از سال در یک صفحه مجزا اشاره کرد؛ بنابراین چندان برای برنامه ریزی روزانه مناسب نیستند. اما به دلیل مصرف حجم کمتری از کاغذ، سررسیدهای هفته شمار، سبک‌تر و ارزان‌تر از سررسیدهای روز شمار هستند. این موضوع باعث فروش بیشتر این نوع از انواع فرمت تاریخ در سررسید شده است.

سررسیدهای ماه شمار

یکی دیگر از انواع فرمت تاریخ در سررسید، ماه شمار است. در سررسیدهای ماه شمار، هر ماه در یک صفحه چاپ می‌شود. بنابراین تنها 12 صفحه از این سررسید به چاپ تقویم اختصاص داده می‌شود و امکانی را در اختیارتان قرار می‌دهد که بتوانید از دیگر صفحات سررسید، برای یادداشت کردن استفاده کنید.

از آنجایی که این فرمت چاپ تقویم در سررسید فضای کمی را اشغال می‌کند، تولید کنندگان سررسید اغلب سررسیدهای ماه شمار را در قطع‌های کوچک‌تری مانند سررسیدهای پالتویی یا اروپایی چاپ می‌کنند.

مزایا و معایب سررسیدهای ماه شمار

مزیتی که چاپ تقویم به صورت ماه شمار نسبت به سررسید هفته شمار و روز شمار دارد این است که کاغذ کمتری برای چاپ آن استفاده می‌شود و تعرفه آن از دیگر انواع سررسید در اغلب موارد ارزان‌تر است. اما اگر سررسیدی می‌خواهید که بتوانید روزهای هفته را به تفکیک در سررسیدتان مشاهده کنید قطعا این سررسید برای شما کاربردی نخواهد بود.

سررسید پنجشنبه و جمعه مشترک

یکی دیگر از انواع فرمت تاریخ در سررسید، سررسیدهای پنجشنبه و جمعه مشترک هستند. این سررسیدها شباهت زیادی به سررسید روز شمار دارند و تنها تفاوت آن‌ها در چاپ روزهای پنجشنبه و جمعه به صورت مشترک در یک صفحه است.

با توجه به اینکه در روزهای پنجشنبه و جمعه بیشتر کارمندان و مدیران فعالیت چندانی ندارند، یادداشت زیادی نیز در این روزها صورت نمی‌گیرد. به همین دلیل تولید کنندگان اقدام به چاپ این دو روز در یک صفحه کرده‌اند.

مزایای سررسیدهای پنجشنبه و جمعه مشترک

اگر به یک سررسید روز شمار نیاز دارید و تنها به دلیل حجم بالای این سررسیدها ترجیح می‌دهید از آن‌ها استفاده نکنید، می‌توانید سررسید پنجشنبه و جمعه مشترک خریداری کنید. چاپ این دو روز در یک صفحه منجر به کاهش تعداد صفحات سررسید و در نهایت کاهش وزن آن شده است. این فرمت تاریخ در سررسید، بهترین گزینه برای کارمندان و افراد پرمشغله‌ای است که آخر هفته را به استراحت اختصاص می‌دهند.

چاپ تقویم در سررسید با فرمت‌هایی که رایج نیستند

موارد ذکر شده فوق، جزو رایج‌ترین انواع فرمت تاریخ در سررسید هستند که از سوی اغلب تولیدکنندگان به چاپ می‌رسد. ممکن است در حین خرید سررسید و سالنامه با موردی مواجه شوید که فرمت نمایش تقویم در آن سررسید جزو هیچ یک از موارد فوق نباشد. به عنوان مثال برخی از تولید کنندگان اقدام به چاپ سررسیدهایی به صورت یک هفته در دو صفحه یا یک ماه در دو صفحه می‌کنند. برخی از تولید کنندگان پس از نیازسنجی بازار و درخواست مشتری‌هایشان، فرمت‌هایی از تاریخ را در سررسید و سالنامه چاپ می‌کنند که چندان رایج نیست و ممکن است این سررسیدها را جایی به غیر از محصولات همان تولید کننده پیدا نکنید.

علاوه بر انواع فرمت تاریخ در سررسیدهای رث گرافیک، چه اطلاعات دیگری در آن چاپ می‌شود؟

در سالنامه‌های روز شمار، هفته شمار یا ماه شمار رث گرافیک صفحات ابتدایی به چاپ اطلاعاتی مانند سال شمسی، قمری، لحظه تحویل سال و … اختصاص داده می‌شود.

سررسید دستیار چیست؟

سررسیدهای دستیار برای مدیران و کارمندانی که بدون توجه به تاریخ فقط به فضایی برای یادداشت نیاز دارند بیشترین کاربرد را دارند. سررسیدهای دستیار با فرمت هفته شمار چاپ می‌شوند.

مناسب‌ترین فرمت تاریخ سررسید تبلیغاتی رث گرافیک کدام است؟

اگر قصد سفارش سررسید تبلیغاتی دارید، بهتر است از سررسیدهای کوچک و سبک استفاده کنید. این سررسیدها با استقبال بیشتری از سوی افراد مواجه می‌شوند.

5 1 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید