آشنایی با انواع تقویم رومیزی

آشنایی با انواع تقویم رومیزی

تقویم‌های موجود در بازار با شکل، ابعاد و فرمت‌های مختلفی موجود هستند. یکی از انواع تقویم‌ها که طرفداران زیادی دارند، تقویم‌های رومیزی هستند که به دلیل حجم و وزن پایین، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از آن‌ها استفاده کنند. تقویم‌های رومیزی همان‌طور که از اسمشان پیداست، برای میز کار و مطالعه طراحی شده‌اند؛ از همین‌رو شما می‌توانید در حین کارهای روزمره خود از این تقویم‌‌ها استفاده کنید. تقویم‌های رومیزی در انواع مختلفی تولید و چاپ می‌شوند:

  • تقویم رومیزی پایه دار
  • تقویم رومیزی زیردستی
  • تقویم رومیزی اداری

تقویم‌های رومیزی پایه دار دارای انواع مختلفی هستند. تقویم‌های رومیزی مقوایی، تقویم‌های رومیزی پایه سخت، تقویم رومیزی چوبی، تقویم پلکسی، تقویم چرمی و تقویم رومیزی فانتزی از انواع تقویم‌های رومیزی پایه دار به شمار می‌روند. اگر به دنبال یک تقویم سبک و کاربردی برای برنامه ریزی روزانه خود هستید، می‌توانید از این نوع تقویم استفاده کنید.

تقویم رومیزی

یکی دیگر از انواع تقویم‌های رومیزی تقویم‌های زیردستی هستند که معمولا با هدف تبلیغاتی چاپ می‌شوند. اگر برای میز کار یا مطالعه خود به یک تقویم کاربردی با فضای یادداشت نیاز دارید، می‌توانید از تقویم‌‌های رومیزی اداری استفاده کنید. ابعاد تقویم‌های رومیزی باتوجه به کاربرد و نوع آن متفاوت است. برای اطلاع از قیمت انواع تقویم‌های رومیزی از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

تقویم رومیزی و کاربرد آن

سررسید 1400، سالنامه و یا تقویم از گذشته تاکنون مورد استفاده افراد مختلف قرار می‌گیرند. به کمک تقویم به راحتی می‌توانید از رویدادها و تعطیلات رسمی در طول سال آگاه شوید. همچنین رویدادهای مهمی که در طول تاریخ رخ داده‌اند در تقویم‌ها ثبت می‌شود تا به این وسیله بتوانیم نام و خاطره چهره‌های نامدار مذهبی یا فرهنگی را زنده نگه داریم.

همان‌طور که می‌دانید تقویم‌ها دارای انواع مختلفی هستند؛ از تقویم‌های دفتری و جیبی گرفته تا تقویم‌های رومیزی. یکی از متداول‌ترین شکل‌های تقویم که توسط افراد استفاده می‌شوند تقویم‌های رومیزی هستند. از این تقویم‌ها می‌توانید در هر مکانی مانند روی میز استفاده کنید.

انواع تقویم رومیزی

برای اطلاعات بیشتر در حین خرید تقویم‌های رومیزی بد نیست که بدانید این تقویم‌ها در انواع مختلفی چاپ و تولید می‌شوند. انواع تقویم‌های رومیزی به چند دسته تقویم رومیزی پایه دار، تقویم رومیزی زیردستی و تقویم رومیزی اداری تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه به بررسی جداگانه هر یک از موارد فوق خواهیم پرداخت.

برای خرید یا سفارش تقویم رومیزی خیال با مشاوران فروش رث گرافیک تماس بگیرید.

تقویم رومیزی پایه دار

تقویم رومیزی پایه دار

یکی از پرطرفدارترین انواع تقویم‌های رومیزی، تقویم‌های پایه دار هستند. به احتمال زیاد یکی از این تقویم‌های پایه دار که معمولا بر روی یک پایه سه گوش قرار می‌گیرند را بر روی میز کار و یا مطالعه خود داشته باشید. اگر می‌خواهید از تقویم به عنوان یک ابزار بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید، این نوع تقویم رومیزی گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

تقویم‌های رومیزی در طرح‌های مختلفی چاپ می‌شوند. اگر می‌خواهید از این تقویم‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کنید، می‌توانید از تولید کننده بخواهید تا لوگو و نشان تجاریتان را بر روی تقویم چاپ کند. پایه‌های این تقویم‌های رو میزی به دو دسته پایه سخت و غیر سخت تقسیم بندی می‌شود.

پایه‌های سخت تقویم‌های رومیزی پایه دار

در تقویم‌هایی با پایه‌های سخت برای بالا بردن مقاومت و استحکام این پایه‌ها، مقوای جلدسازی و یا مقوای سخت در وسط پایه قرار می‌دهند و بر روی آن‎ها را با کاغذ گلاسه و یا گالینگور می‌پوشانند. این پایه‌ها معمولا به صورت فنرهای دوبل به صفحات تقویم متصل می‌شوند. ایستایی تقویم‌های پایه سخت بیشتر از نوع غیر سخت است و معمولا قیمت مناسب‌تری نیز دارند.

پایه‌های غیر سخت

جنس پایه‌های غیر سخت برخی از تقویم‌های رومیزی پایه دار، مقوای اینورد است. برای ساخت این پایه‌ها از مقوای اینورد با گرماژ 300 تا 400 استفاده می‌شود. هزینه‌ پایین ساخت این پایه‌ها برای تقویم‌های رومیزی منجر به قیمت مناسب‌تر آن‌ها نسبت به تقویم‌های رومیزی با پایه‌های سخت شده است. از همین‌رو تقویم رومیزی با پایه غیر سخت بیشتر برای اهداف بازاریابی و تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از پیشنهادات رث گرافیک برای سفارش تقویم رومیزی پایه سخت و با کیفیت بسیار تقویم رومیزی آبرنگ است.

تقویم رومیزی زیردستی

یکی دیگر از انواع تقویم‌های رومیزی، تقویم‌های زیردستی هستند که حجم و وزن کمی دارند. اگر به دنبال بهترین گزینه تقویم‌های رومیزی به عنوان هدیه تبلیغاتی هستید، می‌توانید تقویم‌های زیردستی را انتخاب کنید. تقویم‌های زیردستی ممکن است با فرمت‌های مختلفی چاپ شوند اما شکل رایج آن‌ها به صورت هفته شمار است. برای پایه این تقویم‌ها نیز معمولا از متریال‌های مختلف مقوایی به همراه روکش چرم یا گالینگور استفاده می‌شود. این تقویم‌های رومیزی زیردستی تاریخ شمسی و قمری را نشان می‌دهند.

تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری

یکی دیگر از انواع تقویم‌های رومیزی، تقویم‌های اداری هستند که بیشتر در مکان‌های اداری و رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاغذ مورد استفاده برای چاپ این تقویم‌ها کاغذ تحریر 70 گرم است و معمولا فضای کافی را برای یادداشت کردن در اختیارتان قرار می‌دهند. صحافی این تقویم‌ها به صورت پانچ شده است؛ صفحات تقویم به دو حلقه که در میان این صفحات قرار می‌گیرد پانچ می‌شود. پایه این تقویم‌های رومیزی اداری بسته به سلیقه مشتر می‌تواند فلزی، مقوایی، پلکسی و یا حتی چرم و گالینگور باشد.

ابعاد تقویم رومیزی

ابعاد انواع تقویم‌های رومیزی بسیار متنوع است و اینکه هر یک از این تقویم‌ها در چه اندازه‌های تولید و چاپ شوند، به نیاز و تقاضای مشتری و همچنین سلیقه تولید کننده بستگی دارد. به طور کلی تقویم‌های رو میزی با توجه به کاربردی که دارند نباید خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشند. به عنوان مثال تقویم‌های پایه دار و یا زیردستی که به صورت مربعی و یا مستطیلی چاپ می‌شوند طرفداران زیادی دارند. تقویم‌های رومیزی اداری نیز باید به اندازه‌ای باشند که فضای مورد نیاز برای یادداشت رویدادهای مهم را در اختیارتان قرار دهند.

اختصاصی کردن تقویم‌های رومیزی

تقویم‌ها معمولا بر روی هر میز کاری در محیط‌های اداری و شرکتی دیده می‌شوند. چندین سال است که شرکت‌ها و برندهای مختلف از انواع تقویم‌های رومیزی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید یک تقویم رومیزی به کارمندان و یا مشتریان برندتان هدیه دهید باید این تقویم به صورت سفارشی چاپ شود.

برای اختصاصی کردن تقویم‌ها با هدف بازاریابی و تبلیغات، می‌توانید لوگو و نشان تجاری خود را از طریق روش‌هایی چون طلاکوبی و یا نقره کوبی بر روی صفحات و یا پایه‌های تقویم حک کنید. همچنین اگر می‌خواهید بر روی صفحلات تقویم اطلاعات اضافه‌تری مانند شماره تماس و راه‌های ارتباطی با شما درج شود، باید از تولید کننده بخواهید تا تقویم رومیزی را به صورت اختصاصی برای شما چاپ کند.

قیمت تقویم‌های رومیزی

قیمت انواع تقویم رومیزی با توجه به نوع آن متفاوت است. نوع مقوای به کار گرفته شده در ساخت پایه تقویم، کاغذهای صفحات، کیفیت چاپ تقویم و حتی کیفیت صحافی آن از جمله مواردی هستند که بر قیمت تقویم‌های رومیزی اثرگذار خواهند بود.

همچنین در هزینه‌های مربوط به خرید تقویم رومیزی و مخصوصا تقویم رومیزی سیما به عنوان هدیه تبلیغاتی باید بخشی از بودجه خود را نیز به سفارشی سازی این تقویم‌ها اختصاص دهید. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های خرید انواع تقویم‌های رومیزی و یا سفارشی سازی آن‌ها از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله راجع‌به تقویم رومیزی خواندید

تقویم‌ها یکی از ضروری‌ترین ابزارهایی هستند که از دیرباز مورد استفاده قرار می‌گیرند. احتمالا تقویم رومیزی را در اشکال و طرح‌های مختلف دیده باشید. انواع این تقویم‌ها را می‌توان به 3 دسته کلی تقسیم بندی کرد:

  • تقویم رومیزی پایه دار: تقویم‌هایی که دارای پایه‌های مقوایی هستند و برای قرار دادن بر روی میز کار یا مطالعه گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌روند.
  • تقویم رومیزی زیردستی: حجم و وزن کمی دارند و معمولا از آن‌‌ها با اهداف تبلیغاتی و بازاریابی استفاده می‌شود.
  • تقویم رومیزی اداری: تقویم‌هایی که صفحات آن به دو حلقه و پایه آن پانچ شده است و استفاده از آن‌ها در محیط‌های رسمی و اداری بسیار مرسوم است.

ابعاد این انواع تقویم با توجه به کاربردی که دارند و سلیقه مشتری متفاوت است. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع تقویم‌های رومیزی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

در کنار بررسی محصول های مرتبط با تقویم رومیزی و سررسید می توانید به سررسید پرنیان هم فرصت بررسی و مقایسه را بدهید.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید