در هنگام سفارشی چاپ سالنامه به چه مواردی دقت کنیم؟

اگر بخواهید به یک تولید کننده سررسید سفارش چاپ سررسید اختصاصی دهید، دانستن نکاتی در جهت کاهش قیمت سررسیدهای سفارشی و سفارش سررسیدهایی باکیفیت‌تر بسیار موثر خواهد بود. سررسیدها یکی از بهترین هدیه‌های تبلیغاتی هستند که همواره از سوی شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. عده‌ای از برندها و مدیران با نزدیک شدن به پایان سال به سفارش سررسید برای هدیه دادن به کارکنان یا مشتریان خود فکر می‌کنند اما نمی‌دانند حین انتخاب و سفارش سررسید باید به چه نکاتی توجه داشته باشند.

اگر از خود می‌پرسید در هنگام چاپ سالنامه به چه مواردی دقت کنیم تا انتهای این مقاله از رث گرافیک با ما همراه باشید. تعیین زمان درست برای سفارش سالنامه یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. با نزدیک‌تر شدن به ماه‌های پایانی سال و افزایش تقاضا برای سفارش سررسید و سالنامه ممکن است تولید کنندگان سررسید نتوانند سفارشتان را به موقع تحویل دهند. همچنین در زمان پیک خرید سررسید احتمالا با افزایش قیمت نیز مواجه شوید. آبان ماه هر سال تقویم سال جدید از سوی وزارت ارشاد اعلام شده و تولید کنندگان اقدام به چاپ سررسیدهای سال جدید می‌کنند.

نکته مهم دیگری که هنگام سفارش سالنامه باید به آن توجه داشته باشید انتخاب درست یک شرکت چاپ سررسید است. قبل از آنکه سفارش خود را به ثبت برسانید مطمئن شوید که شرکت مربوطه در زمینه تولید انواع سالنامه تجربه و تخصص کافی دارد. قبل از آنکه اقدام به سفارش سالنامه کنید تعیین کنید که برای سفارشی سازی آن می‌خواهید چه جزئیاتی به سالنامه خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که سالنامه‌های تبلیغاتی نباید با متن‌ها و شعارهای تبلیغاتی زیاد طراحی شوند.

نکته موثری دیگری که حین سفارش سالنامه باید به آن توجه داشته باشید این است که مناسب‌ترین نوع سالنامه را با توجه به مخاطبان هدف خود انتخاب کنید. اگر مخاطبان شما که می‌خواهید سالنامه به آن‌ها هدیه دهید اغلب مدیر و کارمند هستند، احتمالا بیش از هر چیزی به یک سررسید یا سالنامه دستیار نیاز خواهند داشت. و در نهایت اینکه کیفیت سالنامه را فدای قیمت آن نکنید. برای کاهش قیمت سررسید می‌توانید از تولید کننده بخواهید که ویژگی‌ها و آپشن‌های غیر ضروری را حذف کند اما به هیچ عنوان اقدام به سفارش سررسید یا متریال بی‌کیفیت نکنید.

سفارش سررسید در زمان درست

یکی از مهم‌ترین نکاتی که پیش از سفارش چاپ یک سررسید باید به آن توجه داشته باشید، دانستن بهترین زمان برای اقدام به سفارش است. اغلب نارضایتی‌ها از خرید سررسید، تحویل دیرهنگام آن‌ها از سوی تولید کننده است. این چالش دو بخش دارد: یا تولید کننده در چاپ و طراحی سررسید با تیراژ بالا ناتوان است و نتوانسته است تعهدات خود را اجرا کند و یا مشتری دیر سفارش خود را ثبت کرده است. توجه داشته باشید که اگر یک سررسید اختصاصی می‌خواهید باید خیلی زود برای سفارش سالنامه و سررسید با جزئیات مورد نظر خود اقدام کنید.

هرچه سفارش سررسید را به روزها و ماه‌های پایانی سال موکول کنید، تولیدکننده زمان کمتری برای پرداختن به جزئیات و تولید یک سررسید باکیفیت در اختیار خواهد داشت. از همین‌رو گروه تولید رث گرافیک توصیه می‌کند که سفارش سالنامه‌های اختصاصی خود را به زمان پیک تقاضای سررسید در بازار موکول نکنید.

بهترین زمان برای سفارش سررسید چه زمانی است؟

وزارت ارشاد تقویم رسمی کشور را هر ساله حداکثر تا آبان ماه اعلام می‌کند و تولید کنندگان سالنامه اقدام به چاپ سررسیدهای سال جدید می‌کنند. بنابراین بهترین زمان برای سفارش سررسید، آبان و آذر است. جلدسازی سررسید معمولا زمان بیشتری از ساخت دیگر اجزای سررسید و سالنامه می‌گیرد. زمانی که زودتر برای ثبت سفارش سررسید اقدام کنید، می‌توانید از میان گزینه‌های موجود برای ساخت هر یک از اجزای سررسید و سالنامه بهترین آن را انتخاب کنید.

انتخاب درست تولید کننده سررسید

از دیگر نکاتی که هنگام سفارش چاپ سالنامه باید به آن توجه داشت انتخاب تولید کننده معتبر است. شرکت تولید کننده سررسید و سالنامه علاوه بر متعهد بودن برای اجرا کردن تمامی موارد ذکر شده در قرارداد، باید خلاق نیز باشد. اگر تولید کننده‌ای سال‌ها به روش‌های قدیمی مشغول به تولید سررسید و سالنامه باشد، نمی‌توان از تیم طراحی و چاپ آن‌ها انتظار چاپ سالنامه‌های مدرن و جدید داشت. برای سفارش عمده سالنامه و سررسید شرکتی را انتخاب کنید که به صورت تخصصی در این حوزه مشغول به فعالیت باشد.

علاوه بر بروز بودن از دیگر ویژگی‌هایی که یک تیم تولید کننده سررسید باید داشته باشد توانایی آن‌ها برای چاپ سررسیدهایی با تیراژ بالا است. به عنوان مثال ممکن است شرکتی برای تولید سالنامه و سررسید خلاقیت و نوآوری زیادی داشته باشد اما توانایی، تجیهزات یا فضای کافی برای تولید سررسید و سالنامه با تیراژ بالا را نداشته باشد. بنابراین حین انتخاب یک تولید کننده سررسید مطمئن شوید که تیم مورد نظر سابقه چاپ سررسید به اندازه‌ تیراژی که شما درخواست داده‌اید را داشته باشد.

از فضای سالنامه‌های تبلیغاتی درست استفاده کنید

از سالنامه یا سررسید تنها به اندازه یک کتابچه سالنامه انتظار داشته باشید. برخی از شرکت‌ها هیچ برنامه تبلیغاتی برای سازمان خود ندارند و با نزدیک شدن سال نو می‌خواهند با سفارش سررسید و هدیه دادن آن‌ها به دیگران همه کمبودهای تبلیغاتی خود را جبران کنند. سالنامه‌هایی که این دسته از افراد سفارش می‌دهند با جزئیات زیاد یا متن‌های تبلیغاتی طولانی پر می‌شود و دیگر جذابیتی برای افراد نخواهند داشت.

بنابراین سعی کنید از سالنامه‌های تبلیغاتی بیش از ظرفیت آن‌ها انتظار نداشته باشید. چاپ لوگو با سایز بزرگ یا حک کردن نشان تجاری با فونت بزرگ بر روی سالنامه نه تنها تاثیر مثبتی بر روی مخاطبان نمی‌گذارد بلکه دائم به آن‌ها القا می‌کند که این سررسید تنها یک ابزار تبلیغاتی بوده و هیچ ارزش دیگری برای شما نداشته است. اگر می‌خواهید برای خرید یک هدیه تبلیغاتی مانند سالنامه هزینه کنید این هدیه قبل از هر چیزی باید برای مخاطب کاربردی باشد تا بتواند تاثیری که می‌خواهید را بر روی آن‌ها بگذارد.

نوع سررسید را با توجه مخاطبان هدفتان انتخاب کنید

همان‌طور که می‌‌دانید سررسید و سالنامه‌ها انواع بسیار متفاوتی دارند و این تفاوت‌ها از جنس جلد سررسید، نوع فرمت نمایش تاریخ در سالنامه، قطع سالنامه و… ناشی می‌شود. انتخاب مناسب‌ترین نوع سالنامه از میان این تنوع زیاد اصلا کار سختی نیست به شرط آنکه ابتدا نیاز مخاطبان خود که می‌خواهید برای آن‌ها سالنامه تهیه کنید را بشناسید. اگر عمده مخاطبان شما کسانی هستند که وظایف تعریف شده و به روزی دارند بهتر است سالنامه روز شمار با جلد سختی مانند گالینگور برای آن‌‌ها سفارش دهید تا در اثر استفاده مکرر خراب نشود.

در مقابل اگر طیف وسیعی از مخاطبان شما افرادی هستند که هر روز نیاز به یادداشت کردن در سررسید ندارند، می‌توانید سررسید دستیار برای آن‌ها سفارش دهید. سالنامه‌های دستیار صفحات زیادی برای یادداشت کردن دارند و برای افرادی که برنامه ریزی‌های ماهانه یا هفتگی خود را در سررسید و سالنامه یادداشت می‌کنند بسیار مناسب است.

فقط بر روی قیمت سررسید تمرکز نکنید؛ کیفیت هم مهم است

یکی از نکاتی که هنگام سفارش سالنامه نباید از آن غافل شوید، سفارش سررسید با قیمت مناسب در کنار کیفیت خوب است. بسیاری از افراد کیفیت را فدای قیمت می‌کنند و برای کاهش قیمت سررسید تا جای ممکن، ویژگی‌ها و آپشن‌های مهم سالنامه و سررسید را کاهش می‌دهند. سالنامه‌ها باید به گونه‌ای تولید و چاپ شوند که طی مدت یکسال در دست افراد دوام و استحکام کافی را داشته باشند.

اگر سررسیدی هدیه دهید که تنها چند ماه پس از استفاده دچار پارگی، زدگی یا جدا شدن صفحات از جلد سررسید شود مخاطبان متوجه خواهند شد که برای تهیه این هدیه تبلیغاتی ارزش زیادی قائل نبوده‌اید بنابراین اعتماد آن‌ها نسبت به شما نیز خدشه دار می‌شود. هزینه‌های خرید سالنامه و سررسید را با حذف ویژگی‌های غیر ضروری کاهش دهید نه با انتخاب بی‌کیفیت‌ترین و ارزان قیمت‌ترین متریال‌های موجود.

0 0 vote
Article Rating

دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

برای اطلاع از اخبار جدید ایمیل خود را بگذارید