کاربرد هدایای تبلیغاتی چیست؟

کاربرد هدایای تبلیغاتی چیست

فهرست مطالب

اگر شما هم دارای موسسه و یا کسب و کاری باشید، حتما آشنایی جزئی با هدایای تبلیغاتی خواهید داشت. در واقع کاربرد هدایای تبلیغاتی به منظور جلب توجه و ایجاد حس وفاداری به کارمندان و مشتریان در نظر گرفته می‌شود.

تاثیر این هدایا را دست کم نگیرید، زیرا اهمیت زیادی در به دست آوردن و حفظ مشتریان وفادار دارد و باعث رشد و توسعه کسب و کارها می شود. برای اینکه تاثیر بهتری بر روی مخاطبین خود داشته باشید و حس وفاداری آنها را بیشتر برانگیزید، بهتر است به فکر هدایای خلاقانه تر و جذاب تری باشید. این هدایا در نهایت تاثیر شگفتی بر روی مشتریان می گذارد و باعث افزایش رضایت خاطر آنها می شود و در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.

از جمله روش های تبلیغاتی می توان به چاپ سررسید، محصولات دیجیتالی، چاپ تقویم رومیزی، ست مدیریتی شیک و … اشاره کرد. تاثیر این هدایای تبلیغاتی به قدری زیاد است که گاهی با بیلبردهای تبلیغاتی مقایسه می شوند. زیرا در هر صورت نظر مخاطب را به برندینگ مجموعه جلب می نمایند. در همین راستا بسیاری از مدیران سازمان ها و موسسات به دنبال روش های تبلیغاتی موثر هستند. در این مقاله از سایت رث گرافیک سعی داریم به بررسی انواع هدایای تبلیغاتی و کاربرد آن‌ها بپردازیم.

 

کاربرد هدایای تبلیغاتی در زمان های مناسب

در ادامه به بررسی انواع هدایای تبلیغاتی در زمان های مختلف و کاربرد آنها می پردازیم.

 • هدایای تبلیغاتی مناسبتی

امروزه بسیاری از سازمان ها، موسسات و هر کسانی که دارای کسب و کاری هستند، از اهمیت هدایای تبلیغاتی باخبر است و از آنها در مناسبت های مختلف استفاده می نمایند. برخی کسب و کارها به گونه ای فعالیت می کنند که در زمان های خاصی برای قشری از مخاطبان خود هدایای تبلیغاتی تهیه می کنند. همه ما می دانیم که تمامی افراد از دریافت هدیه بخصوص در مناسبت های خاص خرسند می شوند. در نتیجه این هدایا را به خاطر خواهند سپرد. به همین علت گفته می شود که هدایای تبلیغاتی به خصوص در زمان های خاص، یکی از بهترین بازاریابی ها برای برندینگ های مختلف به حساب می آید.

مخاطب متوجه می شود که سازمان مورد نظر با ارائه اطلاعات به مخاطبین، به آنها ارزش گذاشته است. هدایای تبلیغاتی مناسبتی شامل هدایای نوروزی اعم از  انواع خوراکی ها، هفت سین، سررسید، تقویم و… است. در مقابل هدایای تبلیغاتی شب یلدا باید متناسب با شب یلدا باشد. در  این صورت سازمان ها از هدایایی مانند سالنامه حافظ، پک خوراکی، صنایع دستی و … استفاده می کنند.

 • هدایای تبلیغاتی سازمانی

بسیاری از شرکت ها و سازمان‌ها علاقه زیادی به ایجاد روابطی پایدار بین خود و مشتریان خود دارند. ارائه هدایای سازمانی یکی از بهترین راهکارهای تبلیغاتی به حساب می آید. باید در درجه اول به فکر راهکار و ایده ای خلاقانه باشید تا سال ها در ذهن و خاطر مخاطب بمانید.  این موضوع در برندینگ و بازاریابی بیش از هر چیزی اهمیت دارد.

بسیاری از شرکتها و سازمان های بزرگ از هدایای تبلیغاتی در زمان های مشخص در جهت رفع نیاز کاربر استفاده می نمایند. در واقع آنها با کمترین هزینه نسبت به دیگر روش های بازاریابی، سود خوبی به دست می آورند.

منظور از هدیه سازمانی درواقع همان هدیه‌ای است که مدیران سازمان‌ها و موسسات معتبر برای مخاطب هدف و کادر خود، تهیه می کنند و برای قدردانی و تشکر و یا تبریک در مناسبت های خاص ارائه می کنند. هدایای سازمانی شامل مواردی مانند ست سررسید دار، خودکار تبلیغاتی، ماگ‌های تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی و … است.

 

 • هدیه تبلیغاتی اختصاصی

گفتنی است که همه‌ی هدایای تبلیغاتی اختصاصی آن دسته از هدایایی برای بازاریابی است که می‌توان هر طرح، عکس و یا لوگویی که دوست داشته باشید را روی آن ها چاپ کنید. در نتیجه با زیباترین و منحصر به فردترین بسته بندی ها برای مخاطب مورد نظر ارسال نمایید.

چنین ویزگی باعث می شود تا سازمان ها و شرکت ها و یا حتی شخص سفارش دهنده، هدایای تبلیغاتی خاص و مورد نظر خود را با توجه به هدف مورد نظر سفارش دهد. جالب است بدانید که هدایای تبلیغاتی تنها مختص به سازما نها و برندها نیست، بلکه زمینه های شخصی هم کاربرد دارد. به طور کلی می توان گفت که هدایای تبلیغاتی دارای هدف های مختلفی اعم از تبلیغات، قدردانی و تشکر و ایجاد مشتریان وفادار است.

اگر شما هم دارای کسب و کار خاصی هستید که رقابت در آن زیاد است، به هیچ عنوان اهمیت هدایای تبلیغاتی را دست کم نگیرید و از آنها غافل نشوید.

 

نکات طلایی در خرید بهترین هدایای تبلیغاتی

همان طور که در قسمت بالاتر هم توضیح داده ایم، سازمان ها و شرکت ها در مناسبت های مختلف، هدایایی تبلیغاتی سفارش می دهند. نکاتی مهم در رابطه با این نوع هدایا وجود دارد که حتما در مورد آنها اطلاعات و دانش مورد نظر را داشته باشید.

 • هدیه مورد نظر باید برای هر دو جنسیت زن و مرد کاربرد داشته باشد و به صورت جنسیتی نباشد.
 • به دنبال هدایای مدرنی باشید که خاص و ویژه تر باشد و دیگر سازمان ها از آنها استفاده نکرده باشند.
 • برندینگ مجموعه خود را بر روی پک هدایای سازمانی تهیه شده قرار دهید.
 • نیاز و سلیقه مشتریان خود را بشناسید و بر اساس آنها اقدام به سفارش هدایای تبلیغاتی نمایید.
 • تبلیغات خود را در قسمت مناسبی از محصول قرار دهید که مشتری بدون آزار و اذیت بتواند از آن استفاده کند.
 • اطلاعاتی کوتاه  اما همواره مفید و بامعنا بر روی هدیه ثبت کنید. منظور اطلاعات ضروری تبلیغاتی است.

 

بررسی تاثیر هدایای تبلیغاتی نسبت به تبلیغ در رسانه ها

همیشه موضوع هدایای تبلیغاتی به نوعی برای مدیران کسب و کارها چالش برانگیز بوده است. در ادامه سعی داریم به بررسی تاثیر هدایای تبلیغاتی نسبت به دیگر رسانه‌ها مانند تلویزیون، موبایل و … بپردازیم.

کاربردهای مختلفی برای هدایای تبلیغاتی وجود دارد. اما ایجاد حس اینکه گیرنده هدیه، دارای ارزش بسیار زیادی برای صاحب کسب و کار است، مهم ترین موضوع است که این اهمیت به نوعی است که باید مخاطب را در مناسبت های مهم به یاد داشته باشید و به آنها هدایایی ارائه دهید.

رسانه های مختلفی برای انتقال پیام‌های تبلیغی و غیر تبلیغی وجود دارد که صاحبان کسب و کار از آنها استفاده می نمایند. منظور این است که رسانه مورد نظر باید بتواند پیام ها و حرف ها را به بهترین شکل ممکن به دیگران ارائه دهد.

هدایای تبلیغاتی هم می تواند یکی از همین رسانه ها برای رساندن اطلاعات و بازاریابی به مشتریان باشد. بسیاری از افراد معتقد هستند که هدایای تبلیغاتی هم مانند یک رسانه عمل می کنند، به نوعی که حتی گاهی ممکن است تاثیر آنها از خود رسانه ها هم بیشتر باشد. در ادامه این مطلب از سایت رث گرافیک با ما همراه باشید.

هدایای تبلیغاتی اثربخش

قطعا یافتن هدایای تبلیغاتی اثربخش بیش از هر چیزی اهمیت دارد. در واقع اگر هدایای شما متناسب با نیاز کاربر نباشد، ممکن است تاثیر آنچنانی نداشته باشد. برای این منظور باید مخاطب خود را به خوبی بشناسید. پیشنهاد ما به شما این است که در درجه اول علایق مشتریان خود را بشناسید. حتما از تجربیات واحد فروش  و کارمندان سازمان خود استفاده کنید. زیرا آنها به طور مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند. این موضوع به قدری اهمیت دارد که حتی به شما پیشنهاد می کنیم تا با یک مشاور باتجربه در زمینه تبلیغات ارتباط برقرار کنید.

در گام بعدی باید به فرهنگ سازمان و یا موسسه خود توجه کنید. برای انتخاب هدایای تبلیغاتی به دنبال هدایایی باشید که تناسب خوبی با هویت و فرهنگ سازمان شما داشته باشد. با خود فکر کنید که شرکت و یا موسسه شما دقیقا به چه هدفی ایجاد شده و چه نیازی از مخاطب را برطرف می کند؟  هدایای شما به هیچ نباید با این اهداف در تناقض باشد.

قطعا در این راستا مسائل مالی را هم در نظر بگیرید، اما در مقابل باید بدانید که تاثیرگذاری در مخاطب هم اهمیت ویژه ای برای نتیجه عالی دارد. باید سعی کنید هدایایی آماده کنید که تاثیر زیادی در مخاطب هدف شما ایجاد کند و هزینه شما هدر نرود.

گاهی پیش آمده است که سازمان ها هدایای نفیس و گرانبهایی را آماده کرده اند اما تاثیر منفی بر مخاطب داشته است. البته برعکس این موضوع هم کاملا صدق می کند، در نتیجه حتما قبل از سفارش با کارشناسان ما تماس و مشاوره انجام دهید.

سخن پایانی

به‌طورکلی باید بگوییم که هدیه‌های تبلیغاتی یکی از روش‌های فوق العاده موثر در تبلیغات یک کسب و کار به حساب می آید. تمامی کسب و کارها با این روش تبلیغاتی به خوبی به مخاطب هدف معرفی می شوند و در ذهن آنها باقی می مانند. خبر خوب این است که تمامی کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک می توانند از انواع مختلف هدایای تبلیغاتی بر اساس شرایط خود بهره مند شوند.

امروزه تنوع هدایای تبلیغاتی بسیار زیاد شده است که از جمله آنها می توان به خودکار تبلیغاتی، تقویم رومیزی، فلش کارتی تبلیغاتی و.. اشاره کرد. در این مقاله از سایت رث گرافیک اطلاعات خوب و بسیار مفیدی در مورد هدیه‌های تبلیغاتی به شما داده ایم.

برای سفارش انواع هدایای تبلیغاتی با بهترین هزینه و کمترین زمان و البته بالاترین کیفیت ممکن با کارشناسان رث گرافیک تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل ممکن در سفارش این هدایا راهنمایی نمایند.

 

 

 

خرید غیرسازمانی (تکی)

کاتالوگ محصولات 1403

دانلود تقویم سال 1403

سفارش سررسید 1403

آخرین مقالات

تماس با رث گرافیک

رث گرافیک (تولید کننده سررسید، سالنامه و هدایای تبلیغاتی) جهت مشاوره، استعلام قیمت سررسید و سالنامه، سفارش هدایای تبلیغاتی و اطلاع از موجودی با ما تماس بگیرید.

 • تلفن ۰۲۱۸۸۵۴۴۰۵۰
 • تلگرام RathGraphicChannel
 • اینستاگرام RathGraphic
 • آدرس تهران، مفتح شمالی، کوچه دهم، پ 2